Wtorkowy Przegląd Prasy

PTC jest gotowa przeanalizować zakup Play... IBM i Sun jednak nie mogą się dogadać... Telefonia Dialog naruszyła warunek umowy kredytowej... Robot w ciele dziecka potrafi się uczyć... 20 tys. użytkowników komórek w Korei Północnej... Dwa tygodnie na zgłoszenie do konkursu o Nagrodę im. Witolda Lipskiego... Notebooki zastąpiły uczniom podręczniki...

COMPUTERWORLD

Nick Carr: Jak cloud computing zredefiniuje ITAutor słynnego artykułu "IT Doesn't Matter" i książki "The Big Switch" formułuje opinie na temat nieuniknionego przejścia do modelu cloud i Web 2.0 oraz dlaczego korporacyjne działy IT postąpiłyby mądrze przygotowując się na zmiany.

http://p1.idg.pl/r/57e70

Tylko dwa tygodnie na zgłoszenie do konkursu o Nagrodę im. Witolda LipskiegoZ dniem 20 kwietnia mija termin nadsyłania zgłoszeń do piątej edycji konkursu naukowego dla młodych informatyków.

http://p1.idg.pl/r/eed59

IBM i Sun jednak nie mogą się dogadaćTransakcja, która znacząco zmieni układ sił na rynku IT stanęła pod znakiem zapytania. Negocjacje załamały się w niedzielę - donosi Wall Street Journal.

http://p1.idg.pl/r/805b9

RZECZPOSPOLITA

Robot w ciele dziecka potrafi się uczyćW ciągu dwóch lat nauczył się chodzić. Za dwa lata zacznie mówić - obiecuje konstruktor.

http://www.rp.pl/artykul/9129,287624_Robot_w_ciele_dziecka__potrafi_sie_uczyc.html

GAZETA PRAWNA

PTC jest gotowa przeanalizować zakup PlayWojna cenowa, działania regulatora, kryzys i drogie euro utrudniają życie operatorom komórkowym. Mogą wymusić zmiany zasad dotowania telefonów i wspólnego wykorzystania infrastruktury.

http://biznes.gazetaprawna.pl/wywiady/262627,ptc_jest_gotowa_przeanalizowac_zakup_play.html

GAZETA WYBORCZA

Notebooki zamiast książekPierwsi w Polsce - trzecioklasiści z SP nr 33 w Katowicach - dostali wczoraj notebooki, które zastąpią im podręczniki.

http://wyborcza.pl/1,75248,6473502,Notebooki_zamiast_ksiazek.html

GAZETA.PL

W. Brytania - Zapisy połączeń w Internecie magazynowane przez rokW poniedziałek weszły w życie w Wielkiej Brytanii przepisy zobowiązujące operatorów Internetu do magazynowania przez rok danych dotyczących połączeń w sieci, e- maili, rozmów telefonicznych za pośrednictwem Internetu i odwiedzanych stron.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,33405,6470991,W__Brytania___Zapisy_polaczen_w_internecie_magazynowane.html

PULS BIZNESU

20 tys. użytkowników komórek w Korei PółnocnejW Korei Północnej było na koniec marca ok. 20 tys. użytkowników telefonii komórkowej 3G, którą w grudniu ubiegłego roku uruchomił egipski Orascom Telecom.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=3140b181-92a2-4a68-98ef-8d15a1595b0f

PARKIET

Telefonia Dialog naruszyła warunek umowy kredytowejSprawozdania KGHM, właściciela Dialogu, nie pozostawiają wątpliwości: operator telekomunikacyjny musi pilnie rozwiązać kłopoty z długiem. Poradzi sobie sam?

http://www.parkiet.com/artykul/7,798598_Telefonia_Dialog_naruszyla_warunek_umowy_kredytowej_.html

MSPStandard

Oszczędny jak terminalTerminale to jedno z najbardziej energooszczędnych rozwiązań IT. Zanim przyniesie duże oszczędności, wymaga jednak kilku inwestycji. Prezentujemy jakich.

http://www.mspstandard.pl/artykuly/342827/Oszczedny.jak.terminal.html