Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Wtorkowy Przegląd Prasy

PTC jest gotowa przeanalizować zakup Play... IBM i Sun jednak nie mogą się dogadać... Telefonia Dialog naruszyła warunek umowy kredytowej... Robot w ciele dziecka potrafi się uczyć... 20 tys. użytkowników komórek w Korei Północnej... Dwa tygodnie na zgłoszenie do konkursu o Nagrodę im. Witolda Lipskiego... Notebooki zastąpiły uczniom podręczniki...

COMPUTERWORLD

Nick Carr: Jak cloud computing zredefiniuje ITAutor słynnego artykułu "IT Doesn't Matter" i książki "The Big Switch" formułuje opinie na temat nieuniknionego przejścia do modelu cloud i Web 2.0 oraz dlaczego korporacyjne działy IT postąpiłyby mądrze przygotowując się na zmiany.

http://p1.idg.pl/r/57e70

Tylko dwa tygodnie na zgłoszenie do konkursu o Nagrodę im. Witolda LipskiegoZ dniem 20 kwietnia mija termin nadsyłania zgłoszeń do piątej edycji konkursu naukowego dla młodych informatyków.

http://p1.idg.pl/r/eed59

IBM i Sun jednak nie mogą się dogadaćTransakcja, która znacząco zmieni układ sił na rynku IT stanęła pod znakiem zapytania. Negocjacje załamały się w niedzielę - donosi Wall Street Journal.

http://p1.idg.pl/r/805b9

RZECZPOSPOLITA

Robot w ciele dziecka potrafi się uczyćW ciągu dwóch lat nauczył się chodzić. Za dwa lata zacznie mówić - obiecuje konstruktor.

http://www.rp.pl/artykul/9129,287624_Robot_w_ciele_dziecka__potrafi_sie_uczyc.html

GAZETA PRAWNA

PTC jest gotowa przeanalizować zakup PlayWojna cenowa, działania regulatora, kryzys i drogie euro utrudniają życie operatorom komórkowym. Mogą wymusić zmiany zasad dotowania telefonów i wspólnego wykorzystania infrastruktury.

http://biznes.gazetaprawna.pl/wywiady/262627,ptc_jest_gotowa_przeanalizowac_zakup_play.html

GAZETA WYBORCZA

Notebooki zamiast książekPierwsi w Polsce - trzecioklasiści z SP nr 33 w Katowicach - dostali wczoraj notebooki, które zastąpią im podręczniki.

http://wyborcza.pl/1,75248,6473502,Notebooki_zamiast_ksiazek.html

GAZETA.PL

W. Brytania - Zapisy połączeń w Internecie magazynowane przez rokW poniedziałek weszły w życie w Wielkiej Brytanii przepisy zobowiązujące operatorów Internetu do magazynowania przez rok danych dotyczących połączeń w sieci, e- maili, rozmów telefonicznych za pośrednictwem Internetu i odwiedzanych stron.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,33405,6470991,W__Brytania___Zapisy_polaczen_w_internecie_magazynowane.html

PULS BIZNESU

20 tys. użytkowników komórek w Korei PółnocnejW Korei Północnej było na koniec marca ok. 20 tys. użytkowników telefonii komórkowej 3G, którą w grudniu ubiegłego roku uruchomił egipski Orascom Telecom.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=3140b181-92a2-4a68-98ef-8d15a1595b0f

PARKIET

Telefonia Dialog naruszyła warunek umowy kredytowejSprawozdania KGHM, właściciela Dialogu, nie pozostawiają wątpliwości: operator telekomunikacyjny musi pilnie rozwiązać kłopoty z długiem. Poradzi sobie sam?

http://www.parkiet.com/artykul/7,798598_Telefonia_Dialog_naruszyla_warunek_umowy_kredytowej_.html

MSPStandard

Oszczędny jak terminalTerminale to jedno z najbardziej energooszczędnych rozwiązań IT. Zanim przyniesie duże oszczędności, wymaga jednak kilku inwestycji. Prezentujemy jakich.

http://www.mspstandard.pl/artykuly/342827/Oszczedny.jak.terminal.html