Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Wtorkowy Przegląd Prasy

Zaczyna się walka o Netię... Internetowe start-upy nie czują kryzysu... Abonamenty na telefon komórkowy droższe niż pre-paid... One-2-One wyprzedaje aktywa... Niewielu przedsiębiorców założy firmę przez Internet... O nadejściu paczki dowiemy się z SMS lub e-maila...

COMPUTERWORLD

Jak się pozbyć drogiej gotówki?W 2013 r. powinniśmy realizować większość płatności bez użycia gotówki - to cel "Strategii rozwoju obrotu bezgotówkowego w Polsce na lata 2009-2013", wspólnego dzieła NBP, Związku Banków Polskich oraz Koalicji na rzecz Obrotu Bezgotówkowego i Mikropłatności.

http://p1.idg.pl/r/efe97

Cisco chce ominąć konkurencjęFirma wchodzi na rynek rozwiązań modularnych do budowy centrów danych. Motywem przewodnim tej oferty jest redukcja kosztów usług, z których żyją... IBM, HP i inni.

http://p1.idg.pl/r/1aee2

RZECZPOSPOLITA

Nowe firmy w sieci nie czują kryzysuWiele spółek wiąże swoją przyszłość z siecią. Propozycji internetowych start-upów jest więcej niż kiedykolwiek - oceniają inwestorzy.

http://www.rp.pl/artykul/67344,277455_Nowe_firmy_w_sieci_nie_czuja_kryzysu.html

Walka o Netię dopiero się zaczynaGiełdowe MNI nadal chce kupić akcje większego rywala. Wciąż przekonuje, że jeżeli jego przedstawiciel wejdzie do zarządu, zwiększy wartość Netii.

http://www.rp.pl/artykul/19417,277456_Walka_o_Netie_dopiero_sie_zaczyna.html

Automat z paczkami zamiast kurieraKonkurencja wymusza zmiany. Niebawem o nadejściu paczki dowiemy się z SMS lub e-maila.

http://www.rp.pl/artykul/19417,277459_Automat_z_paczkami_zamiast_kuriera.html

Totalizator czy tylko zabawa w InternecieMinister finansów zakwalifikował planowaną nową grę internetową jako totalizator. Sąd ocenił to jako nadinterpretację przepisów i nakazał wydanie nowej decyzji.

http://www.rp.pl/artykul/4,277394_Totalizator_czy_tylko_zabawa_w_Internecie.html

GAZETA PRAWNA

Abonamenty na telefon komórkowy droższe niż pre-paidW drugą rocznicę rozpoczęcia komercyjnej działalności przez sieć Play zaczęła się wojna cenowa na rynku usług przedpłaconych. Na razie najatrakcyjniej wygląda oferta Play Fresh.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/119329,abonamenty_na_telefon_komorkowy_drozsze_niz_pre_paid.html

W praktyce niewielu przedsiębiorców założy firmę przez InternetResort gospodarki chce, żeby od 1 kwietnia istniała możliwość założenia firmy przez Internet. Wniosek trzeba będzie podpisać wciąż mało popularnym podpisem elektronicznym. Większość gmin będzie potrzebowała kilku miesięcy, by przygotować się do nowej usługi.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/119328,w_praktyce_niewielu_przedsiebiorcow_zalozy_firme_przez_internet.html

PARKIET

One-2-One wyprzedaje aktywa Poznańska spółka chce do końca roku zbyć aż pięć z ośmiu podmiotów zależnych. Ich wartość księgowa wynosi 18 milionów złotych, ale sprzedający oczekuje, że wpływy z upłynnienia aktywów będą o co najmniej kilka milionów złotych wyższe.

http://www.parkiet.com/artykul/26,791360_One_2_One_wyprzedaje_aktywa_.html

MSPStandard

Stworzyć organizację projektowąProjektowe podejście do biznesu pozwala na uporządkowanie kluczowych procesów. Wymaga jednak licznych zmian kulturowo-organizacyjnych. Prezentujemy jakich.

http://p1.idg.pl/r/4aa4b