Wtorkowy Przegląd Prasy

Zaczyna się walka o Netię... Internetowe start-upy nie czują kryzysu... Abonamenty na telefon komórkowy droższe niż pre-paid... One-2-One wyprzedaje aktywa... Niewielu przedsiębiorców założy firmę przez Internet... O nadejściu paczki dowiemy się z SMS lub e-maila...

COMPUTERWORLD

Jak się pozbyć drogiej gotówki?

W 2013 r. powinniśmy realizować większość płatności bez użycia gotówki - to cel "Strategii rozwoju obrotu bezgotówkowego w Polsce na lata 2009-2013", wspólnego dzieła NBP, Związku Banków Polskich oraz Koalicji na rzecz Obrotu Bezgotówkowego i Mikropłatności.

http://p1.idg.pl/r/efe97

Cisco chce ominąć konkurencję

Firma wchodzi na rynek rozwiązań modularnych do budowy centrów danych. Motywem przewodnim tej oferty jest redukcja kosztów usług, z których żyją... IBM, HP i inni.

http://p1.idg.pl/r/1aee2

RZECZPOSPOLITA

Nowe firmy w sieci nie czują kryzysu

Wiele spółek wiąże swoją przyszłość z siecią. Propozycji internetowych start-upów jest więcej niż kiedykolwiek - oceniają inwestorzy.

http://www.rp.pl/artykul/67344,277455_Nowe_firmy_w_sieci_nie_czuja_kryzysu.html

Walka o Netię dopiero się zaczyna

Giełdowe MNI nadal chce kupić akcje większego rywala. Wciąż przekonuje, że jeżeli jego przedstawiciel wejdzie do zarządu, zwiększy wartość Netii.

http://www.rp.pl/artykul/19417,277456_Walka_o_Netie_dopiero_sie_zaczyna.html

Automat z paczkami zamiast kuriera

Konkurencja wymusza zmiany. Niebawem o nadejściu paczki dowiemy się z SMS lub e-maila.

http://www.rp.pl/artykul/19417,277459_Automat_z_paczkami_zamiast_kuriera.html

Totalizator czy tylko zabawa w Internecie

Minister finansów zakwalifikował planowaną nową grę internetową jako totalizator. Sąd ocenił to jako nadinterpretację przepisów i nakazał wydanie nowej decyzji.

http://www.rp.pl/artykul/4,277394_Totalizator_czy_tylko_zabawa_w_Internecie.html

GAZETA PRAWNA

Abonamenty na telefon komórkowy droższe niż pre-paid

W drugą rocznicę rozpoczęcia komercyjnej działalności przez sieć Play zaczęła się wojna cenowa na rynku usług przedpłaconych. Na razie najatrakcyjniej wygląda oferta Play Fresh.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/119329,abonamenty_na_telefon_komorkowy_drozsze_niz_pre_paid.html

W praktyce niewielu przedsiębiorców założy firmę przez Internet

Resort gospodarki chce, żeby od 1 kwietnia istniała możliwość założenia firmy przez Internet. Wniosek trzeba będzie podpisać wciąż mało popularnym podpisem elektronicznym. Większość gmin będzie potrzebowała kilku miesięcy, by przygotować się do nowej usługi.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/119328,w_praktyce_niewielu_przedsiebiorcow_zalozy_firme_przez_internet.html

PARKIET

One-2-One wyprzedaje aktywa

Poznańska spółka chce do końca roku zbyć aż pięć z ośmiu podmiotów zależnych. Ich wartość księgowa wynosi 18 milionów złotych, ale sprzedający oczekuje, że wpływy z upłynnienia aktywów będą o co najmniej kilka milionów złotych wyższe.

http://www.parkiet.com/artykul/26,791360_One_2_One_wyprzedaje_aktywa_.html

MSPStandard

Stworzyć organizację projektową

Projektowe podejście do biznesu pozwala na uporządkowanie kluczowych procesów. Wymaga jednak licznych zmian kulturowo-organizacyjnych. Prezentujemy jakich.

http://p1.idg.pl/r/4aa4b