Wtorkowy Przegląd Prasy

Adam Góral nie boi się kryzysu... Maleją szanse na rozliczenie PIT-37 przez internet... Magnetowidy znikają z polskiego rynku... Autorzy sukcesu MySQL kolejno odchodzą z Sun Microsystems... Sieć bezprzewodowa dla wszystkich Polaków?.. Rzeczy, które warto robić w czasie kryzysu gospodarczego...

COMPUTERWORLD

Dobry czas na...

Rzeczy, które warto robić w czasie kryzysu gospodarczego.

http://p1.idg.pl/r/e0ab6

Autorzy sukcesu MySQL kolejno odchodzą z Sun Microsystems

Marten Mickos, dyrektor generalny firmy MySQL, a później wiceprezes działu baz danych Sun złożył wypowiedzenie. Wcześniej z koncernu odeszli obaj twórcy systemu bazodanowego MySQL - Michael "Monty" Widenius i David Axmark.

http://p1.idg.pl/r/d493d

Sieć bezprzewodowa dla wszystkich Polaków?

Bezprzewodowy dostęp do Internetu staje się coraz bardziej popularny. Jeśli powiedzie się rządowy program Cyfrowa Polska, wkrótce mieszkańcy całej Polski będą mogli korzystać z podobnych usług nieodpłatnie.

http://p1.idg.pl/r/41ea8

MSPStandard

Wespół, w zespół...

W celu zapewnienia skutecznego bezpieczeństwa w dużych przedsiębiorstwach, system NAC można zintegrować z narzędziem badającym stan aktualności programu antywirusowego i ze skanerem podatności, a także urządzeniem IPS.

http://p1.idg.pl/r/f6a6e

GAZETA PRAWNA

Maleją szanse na rozliczenie PIT-37 przez internet

Ministerstwo Finansów umożliwi składanie PIT-37 przez internet bez e-podpisu. Na stronie resortu zostanie udostępniony interaktywny formularz, który należy wypełnić. Weryfikacja danych nie gwarantuje jednak pełnego bezpieczeństwa podatnikowi.

http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/112425,maleja_szanse_na_rozliczenie_pit_37_przez_internet.html

RZECZPOSPOLITA

Magnetowidy znikają z polskiego rynku

Choć jeszcze kilka lat temu były w niemal każdym domu, ich sprzedaż od kilku lat konsekwentnie spada. W tym roku Polacy kupią ich tylko 36 tys. sztuk, niemal 10 proc. mniej niż jeszcze dwa lata temu - prognozuje firma badawcza Euromonitor International.

http://www.rp.pl/artykul/158168,261142.html

GAZETA WYBORCZA

Nie boję się kryzysu - rozmowa z Adamem Góralem

Na razie żaden z moich klientów nie dał mi znać, że zmniejsza budżet na IT. Kryzysu się nie boję, bo w mojej firmie restrukturyzacja trwa zawsze - mówi "Gazecie" Adam Goral, prezes Asseco Poland.

http://wyborcza.pl/1,82247,6254057.html