Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Wtorkowy Przegląd Prasy

Tech Data rozważa zakup udziałów w ABC Dacie... Rząd chce przekonać polskie firmy do Internetu... Google i iPhone na celowniku Nokii... Polkomtel straci przez słabego złotego... Mediatel zaszczepił się na bessę... Plus chce być komórkowym liderem...

COMPUTERWORLD

Pułapki sformalizowanych strategiiCzęsto za najważniejszy warunek powodzenia działań w organizacji, w tym projektów IT, uznaje się zintegrowanie ich ze strategią rozwoju. Czy jednak rzeczywiście strategia jest zawsze najlepszym sposobem na rozwiązanie problemów w organizacji?

http://p1.idg.pl/r/7b3ab

MSPStandard

Technologia MAID 2.0Nowe mechanizmy kontrolowania i sterowania pracą napędów dyskowych w pamięciach masowych umożliwiają ograniczenie zużycia energii bez zmniejszenia wydajności.

http://p1.idg.pl/r/225a3

RZECZPOSPOLITA

Rząd chce przekonać polskie firmy do Internetu Tylko jeden procent handlu detalicznego odbywa się w sieci. Mają to zmienić nowe przepisy.

http://www.rp.pl/artykul/2,231146_Rzad_chce_przekonac_polskie_firmy_do_Internetu__.html

Google i iPhone na celowniku NokiiGlobalny lider produkcji telefonów komórkowych odzyskuje oddech. Nokia zaprezentowała urządzenia i usługi, które mają stworzyć alternatywę m. in. dla iPhone firmy Apple i serwisu nawigacyjnego Google Maps.

http://www.rp.pl/artykul/67344,230761_Google_i_iPhone_na_celowniku_Nokii.html

Polkomtel straci przez słabego złotegoNa przyszłoroczne wyniki Polkomtela, operatora sieci telefonii komórkowej Plus negatywnie wpłynie osłabienie złotego. Z tego powodu spółka planuje w 2009 r. mniejsze niż w roku bieżącym inwestycje - zapowiada Krzysztof Kilian, wiceprezes Polkomtela.

http://www.rp.pl/artykul/19417,230891_Polkomtel_straci_przez_slabego_zlotego.html

PULS BIZNESU

Mediatel zaszczepił się na bessęTo był dla większości spółek z giełdy wyjątkowo trudny rok. Ale są wśród nich chwalebne wyjątki. Jednym z nich jest Mediatel.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=32ea6040-878c-446a-9577-ed18a141930f&open=sec

Polkomtel depcze po piętach OrangeDo pozyskania na komórkowym rynku jest jeszcze 3-4 mln klientów - ocenia operator sieci Plus, który marzy o pierwszym miejscu na rynkowym podium.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=45160b43-63a7-4ff3-9d35-1ee6df93ae47&open=sec

PARKIET

Tech Data rozważa zakup udziałów w ABC DacieMiędzynarodowy dystrybutor IT, notowany na NASDAQ, może przejąć firmę z branży należącą do funduszu MCI Management. Po połączeniu przychody nowego podmiotu będą dwa razy większe niż giełdowego Actionu i przekroczą 4 mld zł.

http://www.parkiet.com/news/art.jsp?idn=633900