Wtorkowy Przegląd Prasy

Raport ING Barrings, datowany na 15 marca, rekomenduje sprzedaż akcji TP S.A. przy cenie docelowej 12 zł. Wczoraj akcje TP S.A. spadły o 4%, do 14,4 zł.

PARKIET

Raport wstrząsnął kursemO 4% przy obrotach sięgających 60 mln zł obniżyły się wczoraj notowania TP S.A. po opublikowaniu raportu ING Barrings pod tytułem „TP S.A. – nie do końca Elektrim, ale...”, by na zamknięciu osiągnąć wartość 14,4 zł. Raport zaleca sprzedaż akcji telekomu przy cenie docelowej 12 zł. Wśród negatywnych czynników autorzy raportu wskazują zadłużenie i spodziewany spadek przychodów z telefonii stacjonarnej, jedyny mocny punkt to Centertel, jednak zagrożeniem jest możliwość przejęcia go przez Orange. (s. 1, 2)

Kurs Elektrimu spadł o 14,5%Po informacjach, że holding może pozbyć się nie tylko aktywów telekomunikacyjnych ale i energetrycznych, kurs Elektrimu spadł do 7,05 zł. 5% udziału w spółce ma już Multico, spółka Zbigniewa Jakubasa. Dzisiaj BRE Bank, który wraz z innymi bankami wypowiedział kredyt El-Netowi, przedstawi swoją strategię działania jako udziałowiec Elektrimu. (s. 2)

Idea chce mieć 4 mln klientów na koniec rokuPTK Centertel chce wydać w br. na inwestycje 1,4 mld zł, które przeznaczone zostaną w większości na rozwój sieci GSM. Do końca roku operator sieci Idea chce mieć 4 mln klientów. Liczba użytkowników kart pre-paid ma wzrosnąć do 2,5 mln. (s. 3)

Od garniturów do InternetuNowym prezesem Szeptela został Cezary Przybysławski, wcześniej m.in. kierujący firmą odzieżową Bytom. Ponadto szefem rady nadzorczej został Ryszard Polański, kierujący wcześniej Wólczanką. (s. 5)

PULS BIZNESU

Arbitraż Elektrimu i DT wraca na wokandęW piątek w postępowaniu arbitrażowym pomiędzy Deutsche Telekom i Elektrimem przesłuchiwana będzie szefowa firmy Holdco, która przejęła od Polpagera 4-proc. pakiet aksji PTC, który trafił potem do DT. Elektrim utrzymuje, że Holdco była fikcyjną spółką, której założenie miało posłużyć przejęciu akcji PTC – nawet kredyt na zakup akcji PTC uzyskać miała dzięki DT. (s. 4)

Szwedzka Telia może kupić akcje Tel-EnergoZ nieoficjalnych informacji PB wynika, że Telia może być zainteresowana kupnem udziałów w Tel-Energo. PO konwersji długu Netii na akcje dla wierzycieli szwedzki operator stracił kontrolę nad tym operatorem. Tel-Energo, które ma współtworzyć KGT zaprzecza, jakoby prowadzone w tej sprawie były jakieś rozmowy. (s. 8)

PRAWO I GOSPODARKA

Apexim liczy na układNWZA Apeximu, które obradowało w piątek nie podjęło decyzji w sprawie zmian statutu spółki ani upoważnienia zarządu do podniesienia kapitału docelowego, z powodu braku kworum. Kolejne NWZA może odbyć się jeszcze w kwietniu. (s. 5)