Wtorkowy Przegląd Prasy

Dziś równolegle rozpoczynają się NWZA Netii, które może zadecydować o emisji akcji, które obejmą wierzyciele, oraz posiedzenie sądu, które zadecyduje o otwarciu postepowania układowego.

PARKIET

Zamaskowany inwestor 4Media

Poalim Trust Services (PTS), który ma dokapitalizować 4Media kwota 36 mln zł nie działa we własnym imieniu. PTS specjalizuje się w zakładaniu na zlecenie firm w rajach podatkowych i pośrednictwie w inwestycjach. PTS to już drugi inwestor który angażuje się w 4Media – w lutym poinformowano o umowie inwestycyjnej pomiedzy spółką a prywatnym amerykańskim funduszem GEM Yield Fund. (s. 1)

Apexim ma nowego prezesa

Zbigniew Chrzanowski zastąpił na stanowisku prezesa Apeximu Zbigniewa Mikuska. Przyczyn zmiany w oficjalnym komunikacie nie podano, najprawdopodobniej jest ona następstwem złej sytuacji finansowej Apeximu. (s. 5)

Pro Futuro na celowniku

Według informacji Parkietu, Tel-Energo chce zainwestować w kontrolowaną w 75% przez NFI Jupiter firmę Pro Futuro. Prawdopodobnie Tel-Energo obejmie nowe akcje spółki na kwotę kilkudziesięciu milionów złotych – aby uzykać 25% udziałów musiałaby wyłożyć 50 mln zł. Pro Futuro w zeszłym roku miało 4,3 mln zł przychodów i 27 mln zł straty netto. (s. 5)

PRAWO I GOSPODARKA

Prokom w górę

Na wczorajszej sesji akcje Prokomu zyskiwały nawet ponad 6%, ostatecznie na zamknięciu notowania wynosiły 141,5 zł, 4% więcej niż w ub. piątek. Wzrostowi towarzyszły obroty przekraczające 12 mln zł. Zwyżka Prokomu to efekt piątkowych informacji o dobrych wynikach finansowych. (s. 3)

Komórki trafią do gmin

Pierwszych abonentów na terenach wiejskich TP S.A. podłączy do dawnej sieci analogowej Centertela na przełomie pierwszego i drugiego kwartału br. RWT Telefony Polskie poinformowała wczoraj, ze jest gotowa do rozpoczęcia dostaw specjalnego terminala, który otrzymają nowi abonenci. Zamówiono 210 tys. takich urządzeń. (s. 5)

PULS BIZNESU

Netia już po raz trzeci próbuje się uratować

Dziś odbędzie się NWZA Netii, które może podjąć decyzję o ratunkowej emisji akcji. Jednocześnie rozpocznie się posiedzenie sądu, które zadecyduje o otworzeniu postępowania układowego. Netia chce 90-proc. redukcji zadłużenia i spłaty pozostałej części w ciągu 10 lat. (s. 3)

TP S.A. wciąż negocjuje kontrakt na system CRM

Konsorcjum Sofrecom, Prokom i PWC nadal nie podpisało z TP S.A. umowy na wdrożenie systemu wartości ponad 100 mln zł. List intencyjny pomiędzy stronami, który miał zamienić się w umowe podpisano w październiku ub. roku. Po miesiącu miał on zamienić się w umowę. (s. 6)