Wtorkowy Przegląd Prasy

ComArch zarobił w 2001 roku ponad 10 mln zł. Dokładny wynik netto, ani prognozy na rok bieżący nie zostały przedstawione.

PARKIET

Wotum nieufności dla MCI

Kurs MCI Management spadł o 7% po informacji o rezygnacji z pełnionych funkcji trzech członków rady nadzorczej reprezentujących inwestorów finansowych. Decyzje funduszy nieprzypadkowo zapewne zbiegły się ze sprzedażą przez Czechowicz Ventures udziałów w MCI, co jest odbierane jako złamanie deklaracji nie pozbywania się udziałów przez dwa lata od debiutu, złożonej przez Tomasza Czechowicza. (s. 3)

ComArch realizuje prognozy

ComArch zarobił w 2001 roku ponad 10 mln zł. Dokładny wynik netto, jak również prognozy na rok przyszły nie są znane. (s. 4)

PRAWO I GOSPODARKA

Patricia Russo na czele Lucenta

Patricia Russo powraca do Lucenta, tym razem przejmie kierownictwo spółki. Russo była zatrudniona w AT&T, a następnie w wyodrębnionym z niego w 1996 LT. Ostatnio kierowała działalnością operacyjną Eastman Kodak. (s. 6)

Elektrim wchodzi na wokandę

Do sądu w Warszawie dotarł wczoraj wniosek o upadłość Elektrimu złożony przez obligatariuszy. Tym samym, sąd będzie równolegle rozpatrywał dwa wnioski: Elektrimu o postępowanie układowe, oraz obligatariuszy o upadłość. (s. 10)

PULS BIZNESU

H.Bauer kupił magazyn "CD Action"

Koncern H.Bauer zakupił od Future Network Publishing Polska wydawnictwo Silver Shark, wydające m.in.. "PC Format" i "CD Action". Przejęcie ma zaowocować ponadto pojawieniem się na rynku kolejnych tytułów komputerowych H.Bauer'a. (s. 3)

Alltel powoli traci szanse na system dla PKO BP...

Według informacji PB, amerykański Alltel ma coraz mniejsze szanse na wykonanie centralnego systemu informatycznego dla PKO BP. Według informatorów gazety, rada nadzorcza banku nie zaakceptowała umowy wartości 100 mln USD, którą przedstawił jej do akceptacji zarząd. (s. 7)