Wtorkowy Przegląd Prasy

Nowy, tymczasowy prezes MacroSoftu Bogdan Michalak musi pozyskać na bieżącą działalność spółki 1 - 2 mln zł.

PARKIET

Netia: sprzedaż lub przejęcie kontroli

Prawdopodobieństwo zwiększenia zaangażowania Telii w Netii wzrośnie w przypadku powodzenia wezwania spółki do sprzedaży obligacji – uważa analityk HSBC. Podobne działania przeprowadzają lub przeprowadzili inni alternatywni operatorzy telekomunikacyjni, jak Carrier 1, czy Versatel). (s. 1, 6)

Rewolucja kadrowa w MacroSofcie

Tymczasowym prezesem MacroSoftu został przewodniczący rady nadzorczej, Bogdan Michalak, który zastąpił dotychczasowego szefa firmy, Pawła Bondara. Powodem zawieszenia tego ostatniego (a także większości dotychczasowego zarządu) jest trudna sytuacja finansowa firmy i brak programu naprawczego. MacroSoft potrzebuje na bieżącą działalność 1-2 mln zł. (s. 6)

PRAWO I GOSPODARKA

Sieci stałe nie zrobiły nic by uatrakcyjnić ofertę

W rozmowie z PG Bogusław Kułakowski, prezes PTC powiedział m.in. że nie widzi pilnej potrzeby podwyższenia kapitału własnego firmy, a posiadane środki są wystarczające do bieżącej działalności, i inwestycji, w tym na telefonię 3G. (s. 4)

PULS BIZNESU

PBK Inwestycje chce szybko oddać akcje Super Mediów

Jeden z największych polskich dostawców Internetu, Super Media, potrzebuje dokapitalizowania. Podobnie, jak w maju ub.r., do przejęcia jest 25-proc. pakiet akcji firmy. W 2000 roku PBK Inwestycje objął taki pakiet za 11 mln zł. Przedstawiciele PBK potwierdzają, że szukają możliwości wyjścia ze spółki, jednak nie wykluczają pozostania w SM jeszcze przez jakiś czas. (s. 4)

Ster-Projekt tworzy spółkę

Ster-Projekt obejmie w powołanej z norweskim EDB Fellesdata spółce 49% udziałów. Spółka outsourcingowa zostanie utworzona do końca br. (s. 10)

RZECZPOSPOLITA

Lucent szuka inwestora

Lucent Technologies poszukuje inwestora do swojej bydgoskiej fabryki. Firma planuje sprzedaż zakładów. (s. B 1)