Wtorkowy Przegląd Prasy

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku zapowiada postawienie zarzutów w sprawie nieprawidłowości związanych z budową światłowodu wzdłuż gazociągu jamalskiego.

PRAWO I GOSPODARKA

Wygrał odrzucony G-Tech

Grytek, polska filia G-Techu, pozostanie operatorem systemu online Totalizatora Sportowego do roku 2011, jak wynika z porozumienia osiągniętego w piątek przez przedstawicieli obu spółek. Nie ma jednak oficjalnego potwierdzenia tych wiadomości. Według informacji PG umowa między firmami zawiera jedynie kosmetyczne zmiany w porównaniu z wynegocjowaną przez zarząd kierowany przez odwołanego Władysława Jamrożego. (s. 2)

Zarzuty wobec wielu osób

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku zapowiada postawienie zarzutów w sprawie nieprawidłowości związanych z budową światłowodu wzdłuż gazociągu jamalskiego. Zarzuty będą dotyczyły działania na szkodę spółki Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo oraz przestępstwa urzędniczego. Prokuratura interesuje się latami 1991 – 1994. (s. 2)

PULS BIZNESU

Macrosoft zdecyduje się na opcje

Na WZA Macrosoftu i ST Group zapadną dziś decyzje w sprawie emisji akcji w ramach programów motywacyjnych dla zarządzających. Akcjonariusze Macrosoftu mają zdecydować się na emisję skierowaną do kadry menedżerskiej. Udziałowcy ST Group chcą zrezygnować z jej przeprowadzenia. (s. 6)

Compaq jednak wybrał Vobis

Przyszły partner Optimusa – Compaq przyznał, że jest zainteresowany fabryką Optimusa. Wybrał natomiast montaż komputerów w szczecińskim Vobisie. Przedstawiciele Compaqua zapowiadają, że w najbliższych dniach podpiszą pierwsze umowy partnerskie z nowosądecką spółką. (s. 7)

PARKIET

13,5 tys. inwestorów w sieci

Jak wynika z podsumowania Parkietu ok. 13,5 tys. inwestorów założyło internetowe rachunki maklerskie. Od początku roku do końca kwietnia w Sieci przybyło ok. 3 tys. klientów. Pojawili się również czterej nowi e-brokerzy. Z 18 biur i domów maklerskich udostępniających usługi internetowe największą dynamiką może się pochwalić WoodStock, który osiągnął ponad 90-proc. przyrost. (s. 1)

RZECZPOSPOLITA

Komputery zamiast samochodów

Gdańska firma informatyczna MSD chce zdobyć pakiet kontrolny w giełdowej spółce Leta, działającej w branży motoryzacyjnej. Kupi 3,46 mln nowo wyemitowanych akcji po cenie równej wartości nominalnej 1 zł, choć w poniedziałek rynek wycenił akcje Lety na 0,75 zł. (s. B4)

GAZETA WYBORCZA

Wirtualny ankieter

Firma badawcza ARC Rynek i Opinia uruchamia dzisiaj projekt e-panel. Liczy, że do końca roku projekt zdobędzie kilkadziesiąt tysięcy użytkowników. Firma planuje zgromadzić jak najliczniejszą grupę internautów, gotowych w każdej chwili poddać się sondażom. Uczestnicy badania będą wypełniać ankiety online. (s. 20)