Wtorkowy Przegląd Prasy

Nasza-Klasa sprzedana... Nowy iPhone jest lepszy i tańszy... Orange z własnym standardem płatności mobilnych... Nowa chrześcijańska sieć telefonii komórkowej... Nowe deklaracje elektroniczne od 1 lipca... Wizerunek w Internecie bez pełnej ochrony... Poznań będzie rozdawać karty z podpisem elektronicznym...

COMPUTERWORLD

Twitter: kolejna rewolucja?

Czy połączenie komunikatora z blogiem może stanowić poważną konkurencję dla klasycznych mediów informacyjnych? Wiele wskazuje na to, że tak. Może być jednak też ich uzupełnieniem, również w biznesie. Pojawiło się wręcz pojęcie "Twitter economy".

http://p1.idg.pl/r/1611c

RZECZPOSPOLITA

Nasza-Klasa sprzedana

Największy przebój Polskiej sieci po cichu zmienił właściciela. Estoński fundusz Forticom kupił 70 proc. udziałów Naszej-Klasy.pl wartych nawet 200 milionów złotych.

http://www.rp.pl/artykul/146366.html

Nowe deklaracje elektroniczne od 1 lipca

Podatnicy będą mogli przesłać do urzędu skarbowego kolejne deklaracje przez Internet. Jednak nawet Ministerstwo Finansów nie liczy na duże zainteresowanie.

http://www.rp.pl/artykul/146256.html

Wizerunek w Internecie bez pełnej ochrony

Kontrowersyjna decyzja generalnego inspektora ochrony danych osobowych potwierdza, że są problemy ze stosowaniem przepisów, gdy dane są zamieszczane w serwisach społecznościowych.

http://www.rp.pl/artykul/146259.html

Nowy iPhone jest lepszy i... tańszy

Szybszy Internet, wbudowany satelitarny system nawigacji GPS i oprogramowanie dla biznesu - to najważniejsze cechy zaprezentowanej wczoraj nowej wersji popularnego telefonu.

http://www.rp.pl/artykul/146271.html

iPhone musi być tańszy

Apple zmienia politykę. Firma dopuści dotacje ze strony operatorów GSM, co obniży ceny telefonów.

http://www.rp.pl/artykul/146388.html

Mało dostępny Internet

O dostępność publicznych stron i serwisów internetowych dla osób niepełnosprawnych upomina się rzecznik praw obywatelskich.

http://www.rp.pl/artykul/146248.html

GAZETA WYBORCZA

Przyszłość szkoły to e-szkoła

Brytyjczycy sprawdzili, ile z tego, co jest w programach, uczeń zdobywa na lekcjach. Okazało się, że tylko 50 proc. Resztę łapie między innymi w internecie. Musimy do tego przygotować nasze szkoły - mówi "Gazecie" autor pionierskiej w Polsce platformy edukacyjnej.

http://wyborcza.pl/1,75478,5295488,Przyszlosc_szkoly_to_e_szkola.html

GAZETA.PL

Poznań będzie rozdawać karty

Już za pół roku każdy poznaniak będzie mógł odebrać swoją PEK-ę - kartę aglomeracyjną, która zastąpi elektroniczny bilet MPK i portmonetkę. Będzie na niej także podpis elektroniczny.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,88732,5295511,Poznan_bedzie_rozdawac_karty.html

Orange z własnym standardem

Orange, najsilniejszy gracz na rynku, postanowił pracować nad własnym systemem mobilnych płatności. Jak przekonują przedstawiciele sieci, nie oznacza to jednak zerwania współpracy z innymi graczami.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,69805,5295517,Orange_z_wlasnym_standardem.html

PULS BIZNESU

Nowa chrześcijańska sieć telefonii komórkowej

We wrześniu zostanie uruchomiona pierwsza w Polsce chrześcijańska sieć telefonii komórkowej - poinformował w poniedziałek PAP dyrektor rozgłośni Radio Warszawa i szef projektu kościelnego operatora komórkowego ks. Maciej Chibowski.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=b1397df5-1155-4464-b5f3-03902ab4fa1f