Wtorkowy Przegląd Prasy

Katowice nie dadzą zarobić Microsoftowi... Wystartował nowy wirtualny operator... Rynek ofert pre-paid... TP S.A. ma prawo do zysku z usług innych operatorów... Pakistan blokuje YouTube za antyislamskie treści...

COMPUTERWORLD

PC na kłódkę, czyli jak zabezpieczyć notebooka

Zwykle skupiamy się na bezpieczeństwie informatycznym. Cóż nam jednak po najlepszym oprogramowaniu do ochrony, jeśli ktoś zechce ukraść nie dane, lecz... cały komputer.

http://p1.idg.pl/r/df1a3

USA: szerokopasmowy Internet zwiększa PKB

Analitycy z amerykańskiej organizacji Connected Nation, wyliczyli, że 7% wzrost liczby szybkich łączy internetowych przełożyłby się na wzrost PKB w USA o 134 mld USD. Za przykład posłużył stan Kentucky, którego 95% obywateli korzysta z łączy szerokopasmowych.

http://p1.idg.pl/r/d82fb

RZECZPOSPOLITA

Klienci Pekao bez dostępu do kont

Dawni klienci Banku BPH, którzy w wyniku fuzji trafili do Pekao SA, mają problemy z korzystaniem ze swych elektronicznych rachunków.

http://rp.pl/artykul/98258.html

Do końca marca ma być gotowy sposób sprzedaży resztówki TP SA

Do końca marca zespół powołany przez Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) ma wypracować sposób sprzedaży resztówki akcji Telekomunikacji Polskiej SA (TP SA) - powiedział minister skarbu Aleksander Grad.

http://rp.pl/artykul/97906.html

GAZETA PRAWNA

Pre-paid: przepłaca 20 mln osób

Spośród działających w polskich sieciach komórkowych kart SIM 64 proc. to karty pre-paid, czyli przedpłacone. Tu też w ostatnim roku najbardziej nasiliła się konkurencja.

http://p1.idg.pl/r/1d36b

Telekomunikacja Polska też ma prawo do zysku z usług innych operatorów

Opłaty z tytułu dostępu telekomunikacyjnego mają uwzględniać zwrot uzasadnionych kosztów operatora.

http://p1.idg.pl/r/538ed

GAZETA WYBORCZA

Katowice nie dadzą zarobić Microsoftowi

Urzędnicy z Katowic nie chcą już kupować popularnego pakietu biurowego Microsoft Office. Zamiast tego zamawiają darmowy program, który działa podobnie.

http://www.gazetawyborcza.pl/1,82244,4963393.html

Pakistan blokuje YouTube za antyislamskie treści

Władze Pakistanu nakazały blokowanie serwisu YouTube.com, by odciąć swym obywatelom dostęp do treści obraźliwych dla islamu. Akcja rykoszetem trafiła w internautów także spoza Pakistanu.

http://www.gazetawyborcza.pl/1,82244,4963390.html

PULS BIZNESU

MEC wystartował pod marką Mobilking

Mobile Entertainment Company wystartował jako wirtualny operator telekomunikacyjny (MVNO) pod marką Mobilking. Od poniedziałku rozpoczęła się sprzedaż pakietów startowych operatora.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=eb339ec2-126f-45c3-9f01-fa40dfb589c0

WPROST

Blogomania

Bill Gates, David Beckham, Barack Obama, Lech Wałęsa, Kazimierz Marcinkiewicz, Michał Wiśniewski, biskup Zbigniew Kiernikowski - wszystkie te osoby łączy to, że mają swoje internetowe blogi, czyli e-pamiętniki. Blogerzy to bodaj najprężniej rozwijająca się społeczność.

http://www.wprost.pl/ar/124285/Blogomania/?I=1314

(dostęp płatny)