Wtorkowy Przegląd Prasy

Intauz - internetowa giełda pracy dla freelancerów... Skandal korupcyjny w Samsungu... Już ponad 90 proc. polskich firm ma dostęp do internetu... Microsoft buduje na Syberii... Zawiązano Koalicję na Rzecz Społeczeństwa Informacyjnego...

COMPUTERWORLD

Zawiązano Koalicję na Rzecz Społeczeństwa Informacyjnego

Celem KRESI jest "stworzenie platformy dialogu i współdziałania środowisk i organizacji związanych z branżą teleinformatyczną na rzecz przyspieszenia rozwoju społeczeństwa informacyjnego w Polsce oraz propagowania wiedzy i podejmowania wspólnych działań służących jego budowie".

http://p1.idg.pl/r/ea960

NetTrack: 41,3% Polaków korzysta z internetu

Ponad 65% internautów codziennie lub prawie codziennie korzysta z internetu, a 73% posiada w domu stałe łącze- wynika z badania SMG/KRC NetTrack za okres lipiec-wrzesień 2007. Jak wynika z estymacji z sieci korzysta 12 mln 438 tys. osób powyżej 15 roku życia.

http://p1.idg.pl/r/a19f6

GAZETA PRAWNA

Już ponad 90 proc. polskich firm ma dostęp do internetu

Już 30 proc. gospodarstw domowych w Polsce ma szerokopasmowy dostęp do internetu. Komputer jest w 54 proc. polskich mieszkań.

http://p1.idg.pl/r/1bf83

GAZETA WYBORCZA

Intauz - internetowa giełda pracy dla freelancerów

Wystartowała internetowa aukcja zleceń pracy Intauz.eu. O oferty pracy mogą tam rywalizować osoby gotowe zdalnie wykonywać np. tłumaczenia, strony internetowe, różne ekspertyzy techniczne czy prawne, ale nie tylko.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33407,4709153.html

Skandal korupcyjny w Samsungu

Najsłynniejszy na świecie koreański producent elektroniki Samsung ma problemy w ojczyźnie. Koreańscy parlamentarzyści domagają się śledztwa w sprawie zarzutów o wypłacaniu przez koncern setek milionów dolarów na łapówki.

http://www.gazetawyborcza.pl/1,82244,4709208.html

PULS BIZNESU

Microsoft buduje na Syberii

Największy na świecie producent oprogramowania komputerowego chce wybudować centrum informatyczne, w którym znajdzie się 10 tys. serwerów. Powstanie ono w rejonie Irkucka na Syberii.

http://bonnierbusinesspolska.pb.pl/Issue.aspx?id=da308cf3-5725-447c-a14a-8e2340f6d345&date=2007-11-27

(dostęp płatny)

GAZETA BANKOWA

Platformy usługowe

Elektroniczna administracja miała być symbolem urzędu XXI wieku a ciągle nie może wyjść poza fazę projektową.

http://www.gazetabankowa.pl/pl/dokumenty/technologie

WPROST

Wirus "Pruszkowa"

Konto w internetowym banku wyczyszczone z pieniędzy. Albo utrata cennych dokumentów firmy lub dopiero co napisanej, a jeszcze nie obronionej, pracy naukowej. Albo strata wszystkich danych zapisanych w komputerze. To tylko niektóre z niebezpieczeństw, na które jest narażonych 10 mln Polaków korzystających z Internetu.

http://www.wprost.pl/ar/118364/Wirus-8222Pruszkowa8221/?I=1301

(dostęp płatny)

POLITYKA

Uważaj jak piszesz

Pisząc szybko albo nieuważnie łatwo zrobić błąd w adresie www. Korzystają z tego właściciele domen, tylko nieznacznie różniących się od popularnych nazw. To typo-squatting.

http://technopolis.polityka.pl/?p=186