Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Wtorkowy Przegląd Prasy

Google ma chrapkę na komórki... Polacy wysyłają rocznie ponad 26 mld SMS... Operatorzy zatrzymują na siłę abonentów... Komórki w natarciu, stacjonarne w odwrocie... Arcus po debiucie... L'Oreal pozywa eBay... Sony Rolly - tańczące MP3 w kształcie jajka...

COMPUTERWORLD

Bezpieczeństwo 2.0 Serwisy Web 2.0 to narzędzia efektywnej komunikacji wewnętrznej i marketingowej. Niestety bezpieczne jedynie pod warunkiem przestrzegania kilku podstawowych zasad.

http://p1.idg.pl/r/2831a

RZECZPOSPOLITA

Operatorzy zatrzymują na siłę abonentówKlienci Tele 2 i Polskiej Telefonii Cyfrowej mają kłopoty z rezygnacją z ich usług. Gdy nie chcą zapłacić naliczanych należności, mogą trafić na czarną listę dłużników. I to zanim sprawa rozstrzygnie się w sądzie.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070911/prawo/prawo_a_1.html

Komórki w natarciu, stacjonarne w odwrocieWedług raportu Głównego Urzędu Statystycznego przychody sektora łączności wyniosły w ubiegłym roku 51,8 mld zł, czyli 3,7 proc. więcej niż rok wcześniej.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070911/ekonomia/ekonomia_a_13.html

L'Oreal pozywa eBayKosmetyczny potentat, grupa L'Oréal, zarzucił największemu internetowemu serwisowi aukcyjnemu eBay, że zbyt słabo zwalcza handel podróbkami oferowanymi w serwisie. Koncern postanowił pozwać eBay w pięciu krajach.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070911/ekonomia/ekonomia_a_15.html

Na targi do InternetuPolscy dystrybutorzy leków coraz śmielej wykorzystują Internet w działalności handlowej. Po e-aptekach i internetowych aukcjach przyszedł czas na pierwsze wirtualne targi. Zorganizowała je właśnie Polska Grupa Farmaceutyczna - lider w branży.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070911/ekonomia/ekonomia_a_17.html

GAZETA PRAWNA

Polacy wysyłają rocznie ponad 26 mld SMSSpadek cen usług w sieciach komórkowych spowodował gwałtowny wzrost wykorzystania komórek do prowadzenia rozmów i wysyłania SMS. Wzrostowi ruchu ciągle nie towarzyszy adekwatny wzrost infrastruktury.

http://www.gazetaprawna.pl/?action=showNews&dok=2046.218.0.39.7.2.0.1.htm

Plotki poprawiają wyniki portali, ale grożą im pozwy gwiazdNajwiększe portale internetowe przyciągają użytkowników, otwierając plotkarskie serwisy o gwiazdach. Jednak ewentualne pozwy mogą je sporo kosztować.

http://www.gazetaprawna.pl/?action=showNews&dok=2046.218.0.39.10.1.0.1.htm

GAZETA WYBORCZA

Google ma chrapkę na komórkiE-gigant robi podchody pod rynek telekomunikacyjny. Stawką jest wciąż niewielki, za to szybko rosnący rynek reklam kierowanych bezpośrednio na komórki. I - być może - plan taryfowy bez abonamentu i opłat za rozmowy.

http://www.gazetawyborcza.pl/1,82244,4476939.html

Apple sprzedało milionowego iPhone'aJak podała wczoraj spółka, do rąk klientów trafił właśnie milionowy iPhone.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33407,4476943.html

GAZETA.PL

Sony Rolly - tańczące MP3 w kształcie jajkaSony wypuściło na rynek nowy produkt. Odtwarzacz MP3 w kształcie jajka, który tańczy w rytm muzyki niczym mały robot, ma być konkurencją dla iPoda firmy Apple.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33407,4474792.html

Arcus po debiucieSpółka informatyczna Arcus zadebiutowała w poniedziałek na warszawskiej giełdzie.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33407,4476942.html

PULS BIZNESU

Asseco Germany wyemituje obligacje wartości 100 mln złAsseco Poland poinformowało, że jego spółka zależna, Asseco Germany, podpisała umowę z bankiem BPH SA dotyczącą programu emisji obligacji o łącznej wartości 100 mln zł.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=f28790fd-00ab-4219-9cb8-363b304d93c0

GAZETA BANKOWA

KonferencjeKonferencje - to określenie, które z biegiem czasu zmienia swoje znaczenie - zawdzięcza to technologiom.

http://www.gazetabankowa.pl/pl/dokumenty/technologie

NEWSWEEK

ZapluskwieniInternet, komórki, GPS i kamery przemysłowe błyskawicznie zdradzą śledczym, z kim się kontaktujemy, za co płacimy, gdzie jesteśmy i co dokładnie robimy.

http://www.newsweek.pl/wydania/artykul.asp?Artykul=19956

(skrót artykułu dostępny po zalogowaniu się)

WikiholicyNie jest encyklopedią, lecz areną walk. Tu toczą się zaciekłe spory o definicje, ścierają opinie. Niejeden stracił głowę i przepadł, uzależniony od codziennej dawki adrenaliny.

http://www.newsweek.pl/wydania/artykul.asp?Artykul=19972

(skrót artykułu dostępny po zalogowaniu się)

POLITYKA

Życie zahakowaneW roku 2005 w czołówce "najbardziej użytecznych słów" wybranych przez American Dialect Society znalazły się: podcast i lifehack. Jeśli je znasz, to pewnie jesteś jednym z geeków. Ale jeśli nie znasz również słowa geek - czas na szybkie korepetycje, bo to pojęcia, które na dobre zawładnęły Internetem.

http://technopolis.polityka.pl/?p=145