Współpraca SPORTSonline i agencji Mint Media

Reklamowa sieć sportowa SPORTSonline (Cormedia) i agencja Mint Media rozpoczęły współpracę w zakresie kampanii zintegrowanych łączących w sobie tradycyjną reklamę online z działaniami w social media.

Efektem współpracy obu firm jest "SPORTS_GOL EXTRA Piłkarska Oferta Specjalna", która umożliwia promocje marek lub produktów poprzez zaangażowanie social media i dotarcie do fanów sportu, a zwłaszcza piłki nożnej. Produkt został przygotowany z myślą o tegorocznym Mundialu oraz przyszłym sezonie piłkarskim Ekstraklasy i I-szej ligii. Łączy on w sobie możliwości tradycyjnej reklamy internetowej z działaniami prowadzonymi na Facebooku i w obrębie społeczności portalu Sport24.pl.

Głównym elementem oferty będzie stworzona przez Mint Media aplikacja Typer, dzięki której użytkownicy Facebooka mogą typować wyniki spotkań piłkarskich. To wokół tej aplikacji prowadzone są działania reklamowe, które obejmują także przygotowanie fan page na Facebooku, działania viralowe oraz reklamę w serwisie Sport24.pl.

Pakiet "SPORTS_GOL EXTRA Piłkarska Oferta Specjalna" to także nowa forma rozliczania, w której zastosowano model CPI (Cost per Install). Reklamodawca rozlicza się według liczby użytkowników Facebooka, którzy zainstalowali aplikację na swoim profilu.

SPORTSonline odpowiada za przygotowanie, sprzedaż i promocję oferty, natomiast agencja Mint Media jest twórcą aplikacji i jej administratorem.

Źródło: Cormedia.pl