Współpraca Agory z Dailymotion

Rozpoczęła się parnterska współpraca Agory z serwisem Dailymotion.com w zakresie wymiany treści audiowizualnych i działań reklamowych.

Agora poinformowała, że od początku grudnia materiały z serwisu Dailymotion.com umożliwiającego prezentację filmów, wideoklipów oraz miniprodukcji w sieci, będą pojawiały się na stronach internetowych Agory.

W ramach parnerskiej współpracy produkcje wideo Agory zostaną udostępnione użytkownikom Dailymotion. Agora będzie również sprzedawała powierzchnię reklamową Dailymotion reklamodawcom zainteresowanym wykorzystaniem nowych formatów wideo w internecie.

Współpraca z Dailymotion ma dla nas strategiczne znaczenie. Zyskujemy partnera światowego kalibru, dostęp do jednej z najlepszych technologii dystrybucji wideo, a przede wszystkim atrakcyjną i szybko rosnącą powierzchnię reklamową związaną z treściami wideo - mówi Maciej Wicha, Dyrektor Serwisów Informacyjnych i Społecznościowych Agory, członek zarządu A2 Multimedia.

Dailymotion jest niezależnym serwisem wymiany wideo, do którego użytkownicy dodają ponad 15 000 nowych plików dziennie. W październiku 2008 r. 38,3 mln użytkowników obejrzało ponad 859 mln plików wideo (wg comScore). Wyróżnikiem serwisu jest dbałość o legalność treści i przestrzeganie praw autorskich publikowanych materiałów. Rozwiązania i zabezpieczenia stosowane w serwisie pozwalają na automatyczne wykrywanie nielegalnych materiałów. Dailymotion używa ponadto zaawansowanych technologii i oferuje materiały wideo w wysokiej jakości (HQ) i rozdzielczości (HD).

Źródło: http://press.gazeta.pl