Wspólna oferta dla call center

Oracle Polska podpisał umowę z firmami Andra i Avaya Poland dotyczącą wprowadzenia na rynek rozwiązania do informatycznej obsługi call center dla małych i średnich firm.

Aby sprawdzić możliwości integracji rozwiązań software'owych Oracle z centralami telefonicznymi, w styczniu 2002 r. nawiązał współpracę z firmami Avaya i Andra. Avaya dostarczyła centralę Definity i stanowiska agentów call center, Andra - integrator informatyczny i telekomunikacyjny - wsparła Oracle’a w procesie integracji aplikacji E-Business Suite z urządzeniami firmy Avaya. W ten sposób powstało środowisko testowe dla systemu telefonicznej obsługi klienta, sprawdzone następnie podczas konferencji Forum Oracle w maju 2002 r.

Jednym ze składników zestawu aplikacji Oracle E-Business Suite jest system do zarządzania kontaktami z klientem Oracle CRM. Jest on wykorzystywany m.in. do informatycznej obsługi działu telefonicznej obsługi klienta (call center). Do tego celu są przeznaczone takie specyficzne moduły Oracle CRM, jak Oracle TeleService lub Oracle Telesales.

System opracowany wspólnie przez trzy firmy będzie mógł znaleźć zastosowanie w jednostkach administracji lokalnej i centralnej jako aplikacja wspomagająca procesy obsługi obywateli. Zostanie włączony do zintegrowanego pakietu Oracle E-Administracja, a także promowany w ramach programu System Obsługi Obywatela z wykorzystaniem aplikacji Citizen Interaction Center.