Wpadli oszuści z Allegro

Jak informuje PAP policja zatrzymała w Szczecinie dwóch mężczyzn podejrzanych o wyłudzanie pieniędzy poprzez platformę aukcyjną Allegro.

Aresztowani to zamieszkali w Lęborku bracia w wieku - 33 i 26 lat. Są oni podejrzani o oszukanie kilkudziesięciu użytkowników Allegro, na kwotę ponad 100 tys. zł. Schemat działania był prosty. Zakładali oni na Allegro kolejne konta (m.in. " phonedom") i początkowo sprawnie realizowali dostawy wylicytowanych towarów o niewielkiej wartości. Po zdobyciu zaufania, wystawiali na aukcje produkty o znacznej wartości żądając pełnej przedpłaty. Opłaconych towarów rzecz jasna nigdy dostarczali kupującym. Szczecińska policja dokonała zatrzymania braci w jednej z kawiarenek internetowych.

Operator Allegro, QXL Poland, od dłuższego czasu współpracuje z organami ścigania przy wykrywaniu internetowych oszustw. W kwietniu br. przedstawiciele Allegro prowadzili specjalne szkolenia dla funkcjonariuszy powiatowych i miejskich komend policji w województwie śląskim oraz warmińsko-mazurskim.