Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Włoskie zasady aukcji licencji na UMTS

Włoskie Ministerstwo łączności, w związku ze zbliżającym się przetargiem na telefonię komórkową trzeciej generacji, wydało dokument, w którym określa warunki przystąpienia do aukcji oraz jak będzie wyglądać sama licytacja.

W dokumencie między innymi czytamy: każdy z oferentów musi rozpocząć aukcję od 1,8 mld dolarów, aukcja będzie rozpoczynać się o 7.00, a kończyć o 16.00 każdego dnia, oprócz soboty, kiedy to aukcja będzie trwała od 6.00 – 7.00 do 12.00; licytacja będzie zapisywana w komputerze, a także na kartkach papieru; każda z tur licytacji będzie trwała nie mniej niż 15 minut i nie więcej niż 120 minut.; pomiędzy dwoma rundami musi być przynajmniej 5 minut przerwy; w ciągu pierwszych 10 rund licytacji oferta musi wzrosnąć przynajmniej 5 procent; po zakończeniu każdej z rund wyniki będą publikowane na stronach internetowych biura premiera oraz ministerstwa łączności; przedstawiciele operatorów nie mogą komunikować się między sobą, omawiać strategii, przygotowane dla nich będą osobne pokoje wyposażone w faksy, telefony i komputery.

I ciekawostka – nie wolno im używać telefonów komórkowych. Włoska aukcja licencji na UMTS będzie czwartą w Europie, po licytacji holenderskiej, brytyjskiej I niemieckiej.

Analitycy przewidują, że rząd włoski zarobi na aukcji około 21, 33 mld dolarów. W aukcji weźmie udział sześciu operatorów telekomunikacyjnych.