Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Właściciel FilesTube inwestuje w sklepy z kawą, herbatą i ziołami

Spółka Red Sky, autor największego projektu internetowego stworzonego przez polskich programistów FilesTube.com, dokonała zakupu udziałów w Etin Group, właścicielu sklepów internetowych: KrainaHerbaty.pl, KrainaKawy.pl i KrainaZiół.pl.

Właściciel FilesTube inwestuje w sklepy z kawą, herbatą i ziołami
Red Sky objęła 49 proc. udziałów w Etin Group. Właściciele obu spółek zapowiadają wspólne działania mające na celu ekspansję sklepów z kawą, herbatą i ziołami na rynki zagraniczne. Kwota akwizycji nie została ujawniona.

- Jesteśmy na etapie budowania szczegółowej strategii Etin Group, z której wynikną konkretne działania na rynku polskim i rynkach zagranicznych. Zakładamy, że w ciągu kilku miesięcy będą widoczne pierwsze efekty naszej współpracy - mówi Arkadiusz Seńko, Prezes Zarządu, Red Sky. Sp. z o.o.

Etin Group jest spółką rentowną. Należą do niej sklepy KrainaHerbaty.pl, KrainaKawy.pl oraz KrainaZiół.pl, które (uwaga cytat z informacji prasowej) "powstały z myślą o ludziach ceniących sobie wyśmienity smak oraz odżywcze i zdrowotne właściwości herbaty, kawy i ziół".

W tym roku szacowany obrót sklepów ma wynieść niecałe 1 mln zł. W przyszłym roku wzrost o 50-70%. Jeśli zaś uruchomiony zostanie sklep w domenie .de te przychody mogą wzrosnąć skokowo.

Według właścicieli, sklep KrainaHerbaty.pl jest liderem w Polsce w sprzedaży herbat przez internet.

Jak wynika z badania Megapanel PBI/Gemius, liczba odwiedzających te sklepy nie przekracza miesięcznie 10-15 tys. użytkowników.

Właściciel FilesTube inwestuje w sklepy z kawą, herbatą i ziołami
- KrainaHerbaty.pl

Etin Group powstała w 2007 r. i należy do Kamila Matysika oraz Krzysztofa Władyki. - "Polski rynek e-handlu jest jeszcze na tyle młody, iż pozyskując odpowiedniego partnera branżowego i startując z dobrej pozycji można osiągnąć szybki wzrost, na co właśnie liczymy" - dodaje Kamil Matysik, Prezes Zarządu Etin Group Sp. z o.o.

Spółka Red Sky została założona w 2007 roku przez dwóch młodych programistów ze Szczecina: Arkadiusza Seńko i Macieja Zawiszę de Sulima. W maju tego roku Filestube.com zajął 96. miejsce wśród najczęściej odwiedzanych serwisów w globalnym internecie. Trwają prace nad kolejnymi projektami. Tydzień temu, ze względu na zwiększenie tempa prac Red Sky otworzył filie we Wrocławiu. Obecnie spółka w Szczecinie i Wrocławiu zatrudnia już blisko 50 osób (na początku tego roku było to 20 osób).

Właściciel FilesTube inwestuje w sklepy z kawą, herbatą i ziołami
- KrainaKawy.pl

Właściciel FilesTube inwestuje w sklepy z kawą, herbatą i ziołami
- KrainaZiół.pl