Właściciel FilesTube inwestuje w sklepy z kawą, herbatą i ziołami

Spółka Red Sky, autor największego projektu internetowego stworzonego przez polskich programistów FilesTube.com, dokonała zakupu udziałów w Etin Group, właścicielu sklepów internetowych: KrainaHerbaty.pl, KrainaKawy.pl i KrainaZiół.pl.

Właściciel FilesTube inwestuje w sklepy z kawą, herbatą i ziołami
Red Sky objęła 49 proc. udziałów w Etin Group. Właściciele obu spółek zapowiadają wspólne działania mające na celu ekspansję sklepów z kawą, herbatą i ziołami na rynki zagraniczne. Kwota akwizycji nie została ujawniona.

- Jesteśmy na etapie budowania szczegółowej strategii Etin Group, z której wynikną konkretne działania na rynku polskim i rynkach zagranicznych. Zakładamy, że w ciągu kilku miesięcy będą widoczne pierwsze efekty naszej współpracy - mówi Arkadiusz Seńko, Prezes Zarządu, Red Sky. Sp. z o.o.

Etin Group jest spółką rentowną. Należą do niej sklepy KrainaHerbaty.pl, KrainaKawy.pl oraz KrainaZiół.pl, które (uwaga cytat z informacji prasowej) "powstały z myślą o ludziach ceniących sobie wyśmienity smak oraz odżywcze i zdrowotne właściwości herbaty, kawy i ziół".

W tym roku szacowany obrót sklepów ma wynieść niecałe 1 mln zł. W przyszłym roku wzrost o 50-70%. Jeśli zaś uruchomiony zostanie sklep w domenie .de te przychody mogą wzrosnąć skokowo.

Według właścicieli, sklep KrainaHerbaty.pl jest liderem w Polsce w sprzedaży herbat przez internet.

Jak wynika z badania Megapanel PBI/Gemius, liczba odwiedzających te sklepy nie przekracza miesięcznie 10-15 tys. użytkowników.

Właściciel FilesTube inwestuje w sklepy z kawą, herbatą i ziołami
- KrainaHerbaty.pl

Etin Group powstała w 2007 r. i należy do Kamila Matysika oraz Krzysztofa Władyki. - "Polski rynek e-handlu jest jeszcze na tyle młody, iż pozyskując odpowiedniego partnera branżowego i startując z dobrej pozycji można osiągnąć szybki wzrost, na co właśnie liczymy" - dodaje Kamil Matysik, Prezes Zarządu Etin Group Sp. z o.o.

Spółka Red Sky została założona w 2007 roku przez dwóch młodych programistów ze Szczecina: Arkadiusza Seńko i Macieja Zawiszę de Sulima. W maju tego roku Filestube.com zajął 96. miejsce wśród najczęściej odwiedzanych serwisów w globalnym internecie. Trwają prace nad kolejnymi projektami. Tydzień temu, ze względu na zwiększenie tempa prac Red Sky otworzył filie we Wrocławiu. Obecnie spółka w Szczecinie i Wrocławiu zatrudnia już blisko 50 osób (na początku tego roku było to 20 osób).

Właściciel FilesTube inwestuje w sklepy z kawą, herbatą i ziołami
- KrainaKawy.pl

Właściciel FilesTube inwestuje w sklepy z kawą, herbatą i ziołami
- KrainaZiół.pl