Włamanie do JoeMonster.org

Popularny internetowy serwis satyryczny JoeMonster.org stał się celem ataku cyber-włamywaczy.

Włamanie do JoeMonster.org

Po przejściu na stronęhttp://joemonster.org internautę wita ostrzegawczy komunikat. "Sytuacja, w której jesteśmy napawa nas ogromnym zażenowaniem" - piszą administratorzy JoeMonstera. "Nie rozumiemy komu tak bardzo przeszkadzało to, co robimy, ale nie teraz czas na takie dywagacje. W każdym razie włamywacze uzyskali w jakiś sposób dostęp do haseł do bazy danych, potem także dostęp do samej bazy. Oznacza to, że prawdopodobnie mają też hasła do kont."

Podmieniona strona główna JoeMonster.org (źródło: niebezpiecznik.pl)

Zobacz także:

Autorzy strony informują, że hasła zarejestrowanych użytkowników są raczej bezpieczne, zostały bowiem zahashowane, co bardzo utrudni włamywaczom ich złamanie. Mimo to zalecana jest zmian danych logowania, tym bardziej jeżeli to samo hasło i login używane były w innych serwisach.

Atak rozpoczął się we wtorek (1.12) wieczorem. Dwaj crackerzy o pseudonimach Płomyczek i cOndi podmienili stronę główną JoeMonster.org na obrazek przedstawiający Jaya i Cichego Boba - bohaterów kilku filmów.

Jak czytamy w serwisie niebezpiecznik.pl, podmiana była tylko próbą przed głównym atakiem, którego celem była kradzież bazy JoeMonstera, co nastąpiło w środę w godzinach wieczornych.

JoeMonster.org oferuje zbiór śmiesznych filmów, obrazków, dowcipów, zdjęć, porad itp. Prezentowany w serwisie humor bywa groteskowy, a czasem politycznie niepoprawny, ale zwykle - śmieszny.

Aktualizacja: 03 grudnia 2009 10:07

Do tekstu dołączyliśmy zrzut podmienionej strony głównej JoeMonstera.org.