Wirtualna Polska znalazła swojego inwestora?!

Przejęciem upadłego majątku spółki WP ma zająć się specjalnie w tym celu tworzone konsorcjum, którego organizatorem jest MCI Management. Jutro ma zostać zarejestrowane – a w skład nowego podmiotu wejdzie również Marek Borzestowski, współtwórca i prezes portalu – nieoficjalnie dowiedział się Internet Standard. Konsorcjum chce przejąć majątek WP razem z umowami i z pracownikami. Przedstawiciele MCI odmawiają podania szczegółowych informacji na ten temat.

Wirtualna Polska znalazła swojego inwestora?!

MCI nie ukrywało, że interesuje się Wirtualną Polską. Po ogłoszeniu przez gdański sąd upadłości spółki pojawiły się pierwsze spekulacje o tym, kto mógłby zainteresować się przejęciem majątku portalu. Wśród najpoważniejszych kandydatów wymieniano MCI oraz Polsat. Jak dowiedzieliśmy się dzisiaj, w dniu jutrzejszym z inicjatywy MCI ma dojść do utworzenia nowego podmiotu, który podejmie się inwestycji w Wirtualną Polskę. Marek Borzestowski ma partycypować w przygotowywanym przedsięwzięciu. Money.pl podało za Wprost, że w skład konsorcjum wejdzie również współzałożyciel jednego z konkurencyjnych portali. A co więcej, zaangażować ma się również jeden z największych banków inwestycyjnych w Europie Środkowej.

Jutro dojdzie do finalnych rozmów. "Ze słów Marka Borzestowskiego skierowanych do pracowników portalu wynika, że faktycznie takie konsorcjum jest tworzone" - przyznała Agnieszka Szwaj, rzecznik prasowy Wirtualnej Polski - "Prawdopodobnie jutro MCI wystosuje oficjalny komunikat w tej sprawie".

Przedstawiciele MCI nie chcą jednak zdradzić szczegółów. "Tajemnicą nie jest, że w kręgu naszych interesowań znajduje się Wirtualna Polska" - powiedział dla Internet Standard Andrzej Jasieniecki, analityk inwestycyjny MCI - "Nie chcę ani zaprzeczać ani potwierdzać informacji o tworzonym konsorcjum. Dodam tylko, że założenie spółki to nie jest wcale kwestia dni. Każdy z naszych ruchów musi zostać odpowiednio przeanalizowany."

Tomasz Czechowicz, prezes spółki MCI w chwili przygotowywania naszego materiału nie był dostępny i nie mógł udzielić komentarza.

Interesującym zagadnieniem jest w tej sprawie reakcja TP S.A. Jak zachowa się były właściciel WP? Jakie są jego plany wobec internetowych przedsięwzięć? Przypomnijmy, że dotychczasowe działania operatora na polu portali nie były szczególnie udane. TP S.A. była właścicielem serwisu Portal.pl, który po przejęciu Wirtualnej Polski jesienią 2001 roku stał się częścią gdańskiego przedsięwzięcia. Teraz po miesiącach konfliktu akcjonariuszy WP, spółka ogłosiła upadłość. TP S.A. straciła kolejny projekt internetowy. Czy jej kolejne działania na tym polu doprowadzą do inwestycji w serwis Neostrada.pl (który zdaniem mniejszościowych akcjonariuszy działał na niekorzyść WP)?

O szczegółach dalszych losów WP oraz planach TP S.A. będziemy informować na bieżąco.

Więcej informacji:

http://www.internetstandard.pl/news/66901.html

http://www.money.pl/gieldy/wiadomosci/20040525/66161/

Szerzej o konflikcie akcjonariuszy WP i samej historii portalu:

http://www.internetstandard.pl/news/64334.html