Wirtualna Polska trzyma się dzielnie

Zgodnie z ostatnią decyzją sądu zamiast likwidacji spółki Wirtualna Polska ma dojść do zawarcia układu z wierzycielami. W tej chwili przygotowane jest ogłoszenie dla Monitora Sądowego i Gospodarczego informujące wierzycieli o możliwości zgłaszania swoich roszczeń. Portal robi wszystko, by funkcjonować bez zakłóceń.

Sąd uznał, że istnieje możliwość zawarcia układu między spółką Wirtualna Polska a jej wierzycielami, co w konsekwencji ma doprowadzić do kontynuowania działalności firmy. "Taka decyzja oznacza dla nas to, że dalsze funkcjonowanie portalu nie będzie zagrożone" - powiedziała Agnieszka Szwaj, rzecznik prasowy Wirtualnej Polski. TP Internet, spółka-córka Telekomunikacji Polskiej, która optowała za tym, by doprowadzić do likwidacji firmy WP, uważa, że proponowany przez nią scenariusz byłby lepszy dla wszystkich zainteresowanych podmiotów. "W naszej ocenie upadłość likwidacyjna umożliwiała szybkie sprzedanie działającego przedsiębiorstwa po korzystnej i rynkowo uzasadnionej cenie, czyli uzyskanie wyższej kwoty dla zaspokojenia wierzycieli i zapewnienie zatrudnienia większości pracowników WP" - zaznaczył Piotr Michalski, rzecznik prasowy TPI.

Co teraz dzieje się z Wirtualną Polską? Jak poinformowała nas Agnieszka Szwaj, majątkiem spółki wciąż zarządza Wojciech Reguła – ustanowiony przez sąd syndyk. Nadal funkcjonuje zarząd firmy w niezmienionym składzie. "Pracownicy firmy pozostają na swoich stanowiskach i wypłacane są im z tego tytułu wynagrodzenia" - dodała przedstawicielka WP - "Portal działa bez zmian, świadczy usługi na dotychczasowych zasadach, a jego statystyki pozostają cały czas na wysokim poziomie."

W tej chwili trwa postępowanie upadłościowe, które nadzoruje zarządca. Jednocześnie spółka przygotowuje ogłoszenie dla Monitora Sądowego i Gospodarczego, w którym poinformuje wierzycieli o możliwości zgłaszania swoich roszczeń. Co będzie dalej z WP? "Trudno mi to oceniać" - powiedział Piotr Michalski z TPI – "Jako akcjonariusz nie mamy wpływu na postępowanie upadłościowe." Agnieszka Szwaj jest jednak dobrej myśli. "Robimy wszystko, aby do momentu całkowitego uzdrowienia firmy, Wirtualna Polska działała bez zakłóceń a obecna sytuacja nie była odczuwalna dla użytkowników" - zaznaczyła przedstawicielka portalu.