Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Windows Live Spaces nr 2 na świecie

Facebook nie jest numerem 2 w rankingu najpopularniejszych serwisów społecznościowych na świecie. Ustępuje nie tylko MySpace, ale i Windows Live Spaces, wynika z badań przeprowadzonych w lipcu przez NielsenNet/Ratings.

Windows Live Spaces to internetowa usługa Microsoft. Każdy, kto posiada konto w Hotmailu może stworzyć w Spaces własny profil, na którym może pisać bloga, tworzyć galerię zdjęć, a także poprzez serwis kontaktować się ze znajomymi i udostępniać im różne materiały. Spaces istnieje w polskiej wersji językowej.

Windows Live Spaces nr 2 na świecie

Od kilku miesięcy większość badań pokazywało, że to Facebook może najbardziej zagrażać liderowi wszelkich rankingów- MySpace. W ciągu roku zanotował wielki wzrost popularności (o 270% według czerwcowych badań comScore), a ponadto cieszy się znaczną popularnością w mediach.

Windows Live Spaces nr 2 na świecie

Co ciekawe w czerwcowych badaniach comScore na temat globalnych serwisów społecznościowych, Windows Live Spaces nie znalazł się nawet w pierwszej siódemce. Istotnie różnią się także liczby, jakie podają obie firmy badawcze. Według comScore, MySpace w czerwcu 2007 r. miał 114 mln użytkowników, a Facebook 52 mln. Tymczasem jak wynika z badań NielsenNet/Ratings- w lipcu użytkowników MySpace było 78,5 mln, a Facebook- 26,3 mln.

Zobacz także: Globalne serwisy społecznościowe