Windows Live Spaces nr 2 na świecie

Facebook nie jest numerem 2 w rankingu najpopularniejszych serwisów społecznościowych na świecie. Ustępuje nie tylko MySpace, ale i Windows Live Spaces, wynika z badań przeprowadzonych w lipcu przez NielsenNet/Ratings.

Windows Live Spaces to internetowa usługa Microsoft. Każdy, kto posiada konto w Hotmailu może stworzyć w Spaces własny profil, na którym może pisać bloga, tworzyć galerię zdjęć, a także poprzez serwis kontaktować się ze znajomymi i udostępniać im różne materiały. Spaces istnieje w polskiej wersji językowej.

Od kilku miesięcy większość badań pokazywało, że to Facebook może najbardziej zagrażać liderowi wszelkich rankingów- MySpace. W ciągu roku zanotował wielki wzrost popularności (o 270% według czerwcowych badań comScore), a ponadto cieszy się znaczną popularnością w mediach.

Co ciekawe w czerwcowych badaniach comScore na temat globalnych serwisów społecznościowych, Windows Live Spaces nie znalazł się nawet w pierwszej siódemce. Istotnie różnią się także liczby, jakie podają obie firmy badawcze. Według comScore, MySpace w czerwcu 2007 r. miał 114 mln użytkowników, a Facebook 52 mln. Tymczasem jak wynika z badań NielsenNet/Ratings- w lipcu użytkowników MySpace było 78,5 mln, a Facebook- 26,3 mln.

Zobacz także: Globalne serwisy społecznościowe