Wieści z Internet Group: Nowy prezes CR Media; Co z Ryszardem Wojciechowskim? Okaże się w środę

Jedna "mała" decyzja BRE Banku spowodowała całą lawinę konsekwencji w Internet Group.

Wieści z Internet Group: Nowy prezes CR Media; Co z Ryszardem Wojciechowskim? Okaże się w środę
BRE Bank wprowadził swojego człowieka do struktur Internet Group. Cezary Hermanowski obejmuje stanowiska prezesa zarządu czterech spółek zależnych Grupy: Call Center Poland, ContactPoint, Webtel oraz Grupa PINO (d. PRV).

Dotychczasowi członkowie zarządów spółek, w których prezesem został Cezary Hermanowski pozostaną w ich strukturach. - Będziemy świadczyć usługi naszym Klientom według tych samych standardów, mając na celu dalszy wzrost wyników finansowych oraz pozycji na rynku - mówi Cezary Hermanowski, Prezes Zarządu spółek: Call Center Poland, ContactPoint, Webtel i Grupa Pino.

Powołanie Hermanowskiego na stanowisko prezesa zarządu każdej z tych spółek to ciąg dalszy (konsekwencja) dzisiejszej decyzji BRE Banku. Bank nie zaakceptował przedstawionego przez Grupę planu restrukturyzacyjnego i wypowiedział umowę kredytową. Grupa musi spłacić 76,8 mln zł kredytu w ciągu 7 dni.

Wieści z Internet Group: Nowy prezes CR Media; Co z Ryszardem Wojciechowskim? Okaże się w środę

- Zapewniam, że kontynuujemy w dalszym ciągu rozmowy z BRE Bankiem celem nawiązania porozumienia przy realizacji dalszych kroków wczorajszej decyzji - mówi Jan Ryszard Wojciechowski, Prezes Zarządu Internet Group SA.

Tylko co dalej z Janem Ryszardem Wojciechowskim, prezesem Internet Group? Bo chociaż przysłany przez BRE Bank Cezary Hermanowski nie jest prezesem Grupy, to przecież wszystko się może zmienić (jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie) już w środę, kiedy zbierze się rada nadzorcza. Informację tę potwierdza też Pb.pl.

CR Media wpada w rutynę: znowu nowy prezes ...

Jednocześnie stanowisko prezesa zarządu CR Media consulting przejmuje Zbigniew Winiarek. Zastąpił on na tym stanowisku Michała Dzienisza.

To już trzecia zmiana na stanowisku CRMC w tym roku. W styczniu ze stanowiska szefa spólki, odwołano Ryszarda Wojciechowskiego (prezes zarządu Internet Group), aby powołać na to stanowisko nowego prezesa Pawła Stachnika. Jakie są powody tej decyzji? Nie omieszkam spytać.

Zbigniew Winiarek od szeregu lat współpracuje z Internet Group pełniąc stanowiska menedżerskie w takich projektach jak: Radio 94/Antyradio, Pino i inne.

Cezary Hermanowski doświadczenie zdobywał w takich spółkach jak Netia, Energis Polska, Stolarka Wołomin oraz prowadząc własną firmę doradczą CVPolska.