Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Wielka Brytania: szerokopasmowy dostęp dla każdego

Operator British Telecom poinformował o swoich ambitnych planach uczynienia z wysp brytyjskich imperium szerokopasmowego. Firma chce zamienić istniejące linie na ADSL (Asymmetric Digital Subscriber Line), który umożliwia szybki dostęp do Internetu.

Szczegóły planów British Telecom podał serwis BBC. Operator zamierza w najbliższym czasie przekształcić kolejne 600 linii na ADSL, co oznacza, że ok. 2 miliony domostw będzie mogło korzystać z szybkiego Internetu. BT zadecydowało, że to dopiero początek wielkiej kampanii oferowania użytkownikom atrakcyjnej oferty dostępowej. W założeniach operator chce dokonać zmian 2,3 tys. linii. Tym samym Brytyjczycy na całej powierzchni wysp będą mieli możliwość skorzystania z szerokopasmowego dostępu do Sieci.

Jedynym problemem, które widzi BT, jest przekonanie Brytyjczyków, że warto zainwestować w szybki dostęp do Internetu. W niektórych rejonach z pewnością problematyczna będzie też odległość domostwa od węzła linii, która ma być zmieniona na ADSL.

W tej chwili usługa jest już oferowana wszystkim tym, którzy wyrazili chęć jej posiadania w rejonach, gdzie dokonano zmiany na ADSL.

Przedstawiciele rządu brytyjskiego zaznaczyli, że do 2005 roku domostwa w całym kraju będą miały możliwość korzystania z Internetu. Niewykluczone, że wszystkie będą posiadały szerokopasmowy dostęp do Sieci.

W Polsce o takim scenariuszu możemy jedynie pomarzyć. W naszym kraju jedynie 20% internautów korzysta z szerokopasmowego dostępu do Internetu (tym samym na 100 mieszkańców naszego kraju z broadbandu korzysta 0,03 osoby). Ta oferta jest wciąż u nas za droga i za mało rozpowszechniona.