Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Wielka Brytania: spadają nakłady prasy

To już kolejny rok, kiedy brytyjska prasa notuje spadki nakładów. Ubywa zarówno ogólnym dziennikom jak Daily Mirror czy Daily Express jak i ekonomicznych - Financial Times. Jednym z głównych powodów jest migracja czytelników do internetowych wydań.

W ciągu roku największy spadek zanotował Daily Express ( o prawie 7%, z ponad 893 tys. egzemplarzy do 831 tys.). Zmniejszyły się również nakłady Daily Record (o prawie 5,5%), Daily Sar (5%) oraz Daily Mirror (2,9%).

Zmniejszyła się również liczba egzemplarzy cieszącego się dobrą reputacją dziennika ekonomicznego Financial Times. Od września 2004 r. do analogicznego okresu br. nakład spadł o prawie 2%.

Najbardziej dramatyczny spadek przypadł jednak w udziale Daily Star Sunday - ponad 15%.

Jedynymi dziennikami, które zwiększyły nakłady był The Guardian (rekordowe ponad 10%) oraz The Times (6%).

Jak wskazują analitycy mediów, trend spadkowy tradycyjnej prasy związany jest przede wszystkim z rozwojem internetu i upowszechnieniem się zwyczaju czytania porannej prasy na ekranie komputera.

Badania, jak co roku, przeprowadzone zostały przez ABC. Okres badania obejmuje 12 miesięcy od września 2004 do września 2005 roku.