Więcej szerokiego pasma w USA

Z raportu Jupiter Research wynika, że w najbliższych latach znacząco zwiększy się liczba amerykańskich domostw wyposażonych w stałe łącza internetowe. Związane będzie to z coraz większą ofertą takich rozwiązań na rynku oraz obniżką cen za usługę.

Analitycy Jupiter Research prognozują, że do 2008 roku w Stanach Zjednoczonych będzie 46 mln domostw posiadających szerokopasmowy dostęp do Internetu. Dla porównania w tej chwili ich liczba wynosi ok. 21,5 mln.

Silnie wzrasta zapotrzebowanie na stałe łącza internetowe. Użytkownicy coraz więcej czasu spędzają w Sieci, więc szerokopasmowy dostęp odpowiada im potrzebom. Jak wskazują autorzy raportu, rynek dostępowy w USA przeobraża się – coraz więcej operatorów oferuje łącza typu DSL po niższych cenach.

Żeby broadband stał się coraz powszechniejszy, jego cena musi spać poniżej 40 USD za miesiąc (taki jest obecnie standard). Analitycy z Jupiter Research wskazują, że w momencie, gdy cena usługi DSL spadnie do ok. 29,99 USD, duża część użytkowników korzystających teraz z połączeń typu dial-up zainteresuje się ofertą stałego dostępu do Sieci.