Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Więcej szerokiego pasma w USA

Z raportu Jupiter Research wynika, że w najbliższych latach znacząco zwiększy się liczba amerykańskich domostw wyposażonych w stałe łącza internetowe. Związane będzie to z coraz większą ofertą takich rozwiązań na rynku oraz obniżką cen za usługę.

Analitycy Jupiter Research prognozują, że do 2008 roku w Stanach Zjednoczonych będzie 46 mln domostw posiadających szerokopasmowy dostęp do Internetu. Dla porównania w tej chwili ich liczba wynosi ok. 21,5 mln.

Silnie wzrasta zapotrzebowanie na stałe łącza internetowe. Użytkownicy coraz więcej czasu spędzają w Sieci, więc szerokopasmowy dostęp odpowiada im potrzebom. Jak wskazują autorzy raportu, rynek dostępowy w USA przeobraża się – coraz więcej operatorów oferuje łącza typu DSL po niższych cenach.

Żeby broadband stał się coraz powszechniejszy, jego cena musi spać poniżej 40 USD za miesiąc (taki jest obecnie standard). Analitycy z Jupiter Research wskazują, że w momencie, gdy cena usługi DSL spadnie do ok. 29,99 USD, duża część użytkowników korzystających teraz z połączeń typu dial-up zainteresuje się ofertą stałego dostępu do Sieci.