Więcej atrakcji w pracy

Wortal poświęcony pracy w Gazeta.pl został rozbudowany. Dostęp do zawartości obejmującej oprócz bazy ogłoszeń także m.in. porady i komentarze prawne, psychologiczne i wzory umów pozostanie nadal bezpłatny.

Serwis Praca zawiera przeciętnie ponad dwanaście tysięcy ogłoszeń o pracę i około osiem tysięcy ofert pracy. Niemal tysiąc ofert zamieszczanych jest przez duże polskie i międzynarodowe korporacje oraz firmy rekrutacyjne. Dodatkowo serwis wyposażony jest w bazę CV. Niebawem będzie można rejestrować w systemie własne cv.

Wortal obejmuje obecnie nie tylko bazę ogłoszeń i anonsów o pracę, ale i bazy danych, porady prawne, wzory dokumentów oraz porady ekspertów – specjalistów z firm doradztwa personalnego i psychologów. Serwis wzbogacony jest o kalkulator pensji, katalog stron www oraz forum tematyczne. Wkrótce uruchomiona ma zostać Internetowa Lista Płac 2002.

Po przebudowie serwis podzielony został na sekcje - wzory umów o pracę, kodeks pracy wraz z komentarzami C.H.Beck, informacje dla bezrobotnych oraz poradniki prawne Stowarzyszenia Klon/Jawor znajdują się pod hasłem „Prawo pracy”. Baza praktyk studenckich i stypendiów, prezentacje pracodawców, porady jak znaleźć pracę znajduje się w sekcji „Studenci”. W sekcji „Pracodawcy” można znaleźć oferty osób szukających pracy oraz poradniki o zarządzaniu personelem. Dla pracujących przeznaczona jest sekcja z bazą ogłoszeń, informacjami z rynku pracy, słownikiem nowych stanowisk oraz poradami z psychologii biznesu Jacka Santorskiego.

Na razie Gazeta.pl nie podała informacji o wprowadzeniu jakichkolwiek opłat za korzystanie z wortalu. Należy się jednak spodziewać, że część zawartości ze „strategicznego wortalu Gazety.pl” będzie udostępniana odpłatnie. Gazeta pobiera obecnie opłaty za dostęp do archiwów, oraz za dostęp do uaktualnianej na bieżąco na dysku twardym subskrybenta bazy ogłoszeń o nieruchomościach.