Whosegame.pl dla miłośników gier flashowych od WP

WP wzbogaca swoje porfolio gier i rusza z polskojęzyczną wersją projektu Whosegame.pl - serwisem do tworzenia i publikacji gier flaszowych. Celem WP jest stworzenie największej sieciowej platformy gier flaszowych w Polsce.

Portalowa platforma adresowana do miłośników gier flashowych w Polsce Whosegame to kolejna, po wersjach angielskiej, francuskiej i hiszpańskiej, odsłona portalu na świecie.

Whosegame umożliwia tworzenie różnych gier flashowych i udostępnianie ich innym użytkownikom internetu. Dostępne są specjalne narządzia, za pomocą których zdefiniować można parametry i postaci gry, ustalić ilość poziomów, nadać im własną formę graficzną oraz dodać dźwięki. Każdy tworzony poziom można przed publikacją przetestować. Wszystkie gry można też komentować i oceniać.

Współtworzony z Orange projekt poszerza portfolio WP z zakresu gier: MMO, online oraz typu "casual" i jak zapewnia Aleksandra Ciechomska-Smereczyńska, Dyrektor Pionu Business Development Wirtualnej Polski pozwoli na zagospodarowanie istotnej sieciowej niszy oraz pomoże w zachowaniu pozycji lidera w tym zakresie. Celem WP jest budowa największej sieciowej platformy gier flaszowych w Polsce, za pośrednictwem której internauci bedą mogli nawiązywać kontakty oraz wymieniać się doświadczeniem i wiedzą.

Gra lub czytanie prezentowanych w serwisie treści odbywa się bez rejestracji, jednak by w pełni uczestniczyć w społeczności graczy, należy się zarejestrować. Użytkownik serwisu może stworzyć w nim własny profil oraz nim zarządzać, określić swój status (Gracz lub Kreator Gry), umieścić grę na własnej stronie WWW, wysłać swoje dzieło przyjaciołom oraz znajomym i na bieżąco się z nimi komunikować poprzez whosegame.pl.

Ze wszystkich gier korzystać można bezpłatnie. Te najwyżej oceniane, najnowsze i takie, w które najczęściej grają inni użytkownicy, prezentowane są na głównej stronie serwisu. W tej chwili serwis udostępnia blisko 600 gier z różnych gatunków: przygodowych, strategicznych, edukacyjnych, sportowych i akcji.

Wraz ze startem serwisu ogłoszono międzynarodowy konkurs na stworzenie najlepszej gry flashowej, w którym pula nagród wynosi 10 tysięcy euro. Zgłoszenia będą przyjmowane do 31 marca 2009. Na gry konkursowe upublicznione w serwisie swoje głosy oddawać będą mogli wszyscy internauci (w dniach 1-15 kwietnia). O najlepszej trójce zdecyduje zaś profesjonalne, międzynarodowe jury. Lista laureatów zostanie opublikowana 16 kwietnia 2009 r.

Źródło: http://dlaprasy.wp.pl