Webby Awards - wsteczne odliczanie

Do 16 grudnia twórcy stron WWW będą mogli zgłaszać swoje projekty do komitetu organizacyjnego prestiżowego konkursu Webby Awards. Jednak jeszcze tylko miesiąc pozostał, aby za zgłoszenie zapłacić niższe "wpisowe". Wszystkim zainteresowanym wzięciem udziału w konkursie zalecamy więc pośpiech.

W tym roku konkurs obchodzi jubileusz - nagrody zostaną wręczone już po raz 10. W kolejnej edycji konkursu, który zyskał już renomę "internetowej gali Oscarowej" znów przybędzie kategorii. W związku ze stałym rozwojem blogosfery i wzrostem znaczeniu blogów w Internecie zadebiutują 3 nowe kategorie zwiazane właśnie z tego typu publikacjami: Blog biznesowy, Blog polityczny oraz Blog prywatny/kulturalny. Jedną z nowych kategorii będzie także Najlepsze wykorzystanie wideo lub animacji.

Za projekty zgłoszone do 28 października obowiązuje wpisowe w wysokości 195 USD, potem, do 16 grudnia (kiedy zakończy się przyjmowanie zgłoszeń), kwota ta będzie wynosić 245 USD. W obu przypadkach wpisowe za projekty zgłaszane w określonych kategoriach (Blog prywatny/kulturalny, Organizacja charytatywna, Strona prywatna, Studenci i Dziwne) będzie wynosić jedynie 95 USD.

Poprzednia edycja konkursu przyciągnęła ponad 4,4 tys. twórców stron WWW z ponad 40 krajów (w tym z Polski). Jej laureatów zaprezentowaliśmy w artykule "Przyznano nagrody Webby Awards!". Nominowanych do nagród w 10. edycji konkursu poznamy w kwietniu przyszłego roku, a zwycięzców - miesiąc później.

Więcej informacji: Webby Awards.