Wąsowski żegna się z Bankierem

Obecny wiceprezes wortalu biznesowego Bankier.pl - Piotr Wąsowski - z końcem br. odchodzi ze spółki. Firma nie zamierza powoływać nowej osoby na to stanowisko. Nadzór nad redakcją, marketingiem i PR przejmie Tomasz Jażdżyński, prezes zarządu.

Spekuluje się, że Piotr Wąsowski może rozpocząć pracę w innym serwisie finansowym (m.in wymienia się nowo powstający wortal VIF.pl). Przedstawiciele Bankiera są jednak sceptyczni: Przynajmniej nie przez najbliższe 12 miesięcy, w których obowiązuje zakaz konkurencji - dowiedział się Internet Standard.

Piotr Wąsowski związany jest ze spółką Bankier.pl od 5 lat, kiedy to po połączeniu wortalu Euromoney z Bankier.pl w 2001 roku zaangażował się w tworzenie nowego serwisu biznesowego. Zaczynał od roli dyrektora programowego, później awansował na stanowisko członka zarządu ds. marketingu i rozwoju, a w 2005 roku - prezesa zarządu.

Kiedy do spółki przeszedł z Wirtualnej Polski Tomasz Jażdzyński, zajmując pozycję prezesa Bankier.pl, Wąsowski został wiceprezesem wortalu. Odpowiadał głównie za marketing, sprzedaż reklamy, komunikację z mediami i działania redakcji.

Wąsowski z mediami finansowymi związany jest od 10 lat. Był redaktorem naczelnym w Parkiet Media - wydawcy Gazety Giełdy Parkiet, a następnie w serwisie Euromoney.pl, zarządzanym przez Euromoney PLC.

Wąsowski będzie pracował w Bankier.pl jedynie do końca br. Później jego obowiązki przejmie obecny prezes, jako że spółka zrezygnowała z powoływania kolejnego wiceprezesa.

Bezpośredni nadzór nad redakcją oraz marketingiem i PR przejmę osobiście - zaznaczył Tomasz Jażdżyński, prezes Bankier.pl

Bankier.pl działa na rynku od 6 lat. W tym roku spółka weszła na giełdę i 2006 rok ma zakończyć zyskiem netto na poziomie ponad 1 mln zł. Wartość spółki wycenia się na 80 mln zł.