Waran z Komodo - nowa przeglądarka na bazie Chrome

Firma Comodo, znana do tej pory dzięki swoim aplikacjom zabezpieczającym komputer, udostępniła właśnie przeglądarkę internetową. Program nosi nazwę Comodo Dragon (czyli w dosłownym tłumaczeniu - waran z Komodo). Stworzony został na bazie przeglądarki Google Chrome, jednak wg producenta, oferuje wyższy poziom bezpieczeństwa.

Comodo podkreśla, że współczesny użytkownik Internetu potrzebuje czegoś więcej niż przeglądarki szybkiej i stabilnej. Skala komunikacji, następującej za pośrednictwem Sieci i ilość informacji przesyłanych tą drogą wymagają użycia aplikacji, która zapewni użytkownikowi maksymalne bezpieczeństwo.

Dlatego też powstał Comodo Dragon, stworzony na bazie Chrome'a i wykorzystujący ten sam silnik renderujący, WebKit.

Jak przekonuje producent, aplikacja charakteryzuje się funkcjami zapewniającymi lepszą ochronę prywatności użytkownika; korzysta też z technologii weryfikacji domen i identyfikacji certyfikatów SSL, a w trybie "Incognito" blokuje pliki cookies.

Dragon, chociaż stworzony na bazie przeglądarki Google, nie obsługuje dodatków dla Chrome'a. Można w nim co najwyżej zainstalować motywy graficzne.

Program dostępny jest w wersji dla systemów Windows XP, Vista i 7.

Pobierz przeglądarkę Comodo Dragon

Więcej informacji: Comodo