Wakacje mnożą obroty i zyski

W 2002 roku serwis Wakacje.pl miał obroty rzędu 3,5 mln zł, zysk netto wyniósł około 70 tys. zł. W roku bieżącym obroty mają sięgnąć 6 mln zł.

Serwis turystyczny Wakacje.pl sprzedał w 2002 r. usługi o łącznej wartości 3,5 mln zł. Zysk brutto wyniósł 93 tys. zł, a zysk netto - ok. 70 tys. zł. Sezon letni 2002 był w porównaniu z rokiem poprzednim lepszy nawet ośmiokrotnie pod względem sprzedaży. Za cały 2001 roku serwis odnotował 230 tys. zł przychodu i 21 tys. zł zysku netto - tj. wynik brutto był około trzech razy wyższy niż przed rokiem, a wynik netto - ponad trzy razy. Plany na rok bieżący zakładają (jak napisano w informacji - ostrożnie) przewidują wzrost sprzedaży do poziomu 6 mln zł.

80% obrotów spółki stanowiły czartery, a pozostałą część sprzedaż wycieczek autokarowych oraz dojazd własny. Największe nasilenie sprzedaży zanotowano w maju, czerwcu i lipcu. Klienci najczęściej wyjeżdżali na wyspy greckie, do Egiptu, Turcji, Tunezji oraz na Dominikanę.

Serwis istnieje już 4 lata i cechuje się - jak podkreślają przedstawiciele serwisu - ostrożną polityką finansową, z unikaniem nadmiernych inwestycji i "przesądnego entuzjazmu" związanego z rozwojem w Polsce usług online. Nigdy więc nie poniosła strat finansowych i od początku istnienia nie była dofinansowana przez żaden podmiot zewnętrzny.

Portal udostępnia oferty blisko 90 znaczących touroperatorów, jak również tanie oferty biur podróży, oferty rezerwacji i zakupu biletów lotniczych, wypożyczalni sprzętu, itp. Ponadto serwis posiada centrum konsultacyjne.