WPmobi - ruszyła sieć komórkowa WP

Od wczorajszego wieczoru można korzystać z usług WPmobi, operatora komórkowego MVNO Wirtualnej Polski. $-Najważniejsza w naszej ofercie jest atrakcyjna oferta transferu danych-$ mówił na konferencji Jacek Murawski, prezes zarządu Wirtualnej Polski. Przesłanie 150 KB danych w ofercie prepaid WPmobi kosztuje 6 groszy. W związku ze startem sieci, WP nawiązała strategiczną współpracę z firmą AllPay w obszarze płatności online.

Wirtualna Polska przygotowywała ofertę od ponad roku. Grupą docelową usługi są osoby w wieku 15-24 lata z dużych miast. WPmobi wywodzi się z portalu internetowego i ma być z nim ściśle powiązane. Każdy użytkownik WPmobi będzie ze swojej komórki mógł za darmo łączyć się z mobilnym portalem WP, bardzo atrakcyjna jest także oferta transferu danych, w planie taryfowym MobiTransfer 150 KB kosztuje 6 groszy. Użytkownicy WPmobi otrzymają także konto poczty elektronicznej o pojemności 100 GB. Numery MVNO WPmobi zaczynają się od 799.

-WPmobi będzie uzupełniane o usługi Web 2.0 i multimedialne- zapowiada Paweł Góra, kierownik projektów internetowych WP.

Do końca roku WP chce pozyskać 250 tys. abonentów nowej usługi.

Zestawy startowe WPmobi można zakupić tylko poprzez internet. W wyniku współpracy WP z firmą AllPay Klienci mogą płacić za usługi za pomocą 26 kanałów płatności, m.in. za pomocą przelewów ze wszystkich banków, kartą kredytową, czy w jednym z 6 tys. punktów handlowych w całym kraju.

WPmobi oferuje trzy plany taryfowe, każdy z nich akcentuje jedną z wykonywanych aktywności - rozmowy, smsy lub internet. Szczegóły oferty w tabelce.

Wirtualna Polska w przypadku oferty WPmobi bardzo silnie postawiła na marketing. Powstała maskotka, która ma przypominać, że WPmobi jest siecią przyjazną, skierowaną do młodych ludzi. Przeprowadzana jest szeroko zakrojona kampania reklamowa, m.in. w internecie i outdoorze. Kreacje przygotowała agencja reklamowa Testardo Red Cell. Przedstawiciele zarządu WP nie chcieli zdradzić więcej szczegółów dotyczących strategii marketingowej.

WPmobi jest operatorem wirtualnym (MVNO), nie posiada własnej infrastruktury, korzysta z sieci Orange.

Oferta WPmobi

Taryfa MobiGłos, jest przeznaczona dla tych, którzy dużo rozmawiają, minuta połączenia kosztuje w ramach sieci 35 gr, poza siecią od 39 do 99 gr (w zależności od operatora z którym nawiązywane jest połączenie). Smsy to koszt rzędu 20 gr, a transfer danych - 15 gr za 150 KB.

Taryfa MobiTekst, jest skierowana do tych, którzy głównie smsują, przesłanie jednej wiadomości w ramach sieci kosztuje 12 gr, poza - 15 gr. Minuta połączenia kosztuje w ramach sieci 49 gr, poza siecią od 41 gr do 1,11 zł. 150 KB danych to koszt 12 gr.

W internetowej taryfie MobiTransfer 150KB kosztuje 6 gr. Połączenia głosowe od 39 gr do 1,13 zł. Smsy od 15 do 17 gr.

Szczegóły oferty można znależć na stronach WPmobi

http://www.wpmobi.pl

Patrz także: WPmobi: WP.pl operatorem komórkowym , synergia grupy TP