WP z serwisem o serialach

Rozbudowana baza danych, zawierająca charakterystykę ponad 900 polskich i zagranicznych seriali ma być kluczem do sukcesu nowego projektu Wirtualnej Polski, wydzielonego z serwisu film.wp.pl - AleSeriale.pl.

Dokładny opis ponad 900 seriali polskich i zagranicznych, wzbogacony zdjęciami, newsami, charakterystyką sezonów, odcinków i bohaterów - to zawartość nowego projektu wzbogacającego portfolio Wirtualnej Polski, który dostępny jest pod adresemhttp://aleseriale.pl .

Serwis jest skierowany do nowej generacji użytkowników - fanów seriali w pełnym tego słowa znaczeniu. Dotychczas korzystali oni z portali zagranicznych, w to miejsce chcemy zaoferować im profesjonalny produkt, którego atutem są m.in. informacje o polskich serialach - powiedziała Monika Piątek, Koordynator Serwisu Film, z którego wydzielona została witryna AleSeriale.pl.

W bazie nowego serwisu znalazły się opisy 900 tytułów, wraz z informacjami o ich twórcach (wykorzystano przy tym połączenie pomiędzy serwisami: film.wp.pl i aleSeriale.pl). Dostępne są też recenzje, felietony oraz wywiady z twórcami filmów i odtwórcami serialowych postaci.

WP z serwisem o serialach

AleSeriale.pl

Zawartość serwisu podzielona została na kilka działów tematycznych np: Wiadomości, Fototematy, Sezony i odcinki. Dostępne są też rankingi na Najpopularniejsze seriale polskie i zagraniczne (wraz z opisem) oraz sekcja 100 pytań do..., która pomoże znaleźć odpowiedź na pytania dotyczące seriali. W cotygodniowym cyklu Bohater tygodnia zawarte są informacje dotyczące serialowych postaci, a w zakładce (Nie)zapomniane seriale znajdują się wiadomości o filmach, które weszły do serialowego kanonu polskiej kinematografii. Sekcja Multimedia zawiera Zwiastuny seriali, Zdjęcia (m.in. z filmowych planów) oraz Tapety i Plakaty. W witrynie do dyspozycji internauty jest także serialowa rozrywka: ankiety, pojedynki, quizy, konkursy z nagrodami, a także aktualny program telewizyjny polskich stacji ukierunkowany na seriale.

Najpopularniejszym serwisem filmowym w polskiej sieci jest filmweb.pl (2,7 mln real users wg majowego Megapanelu PBI/Gemius). Czy aleSeriale.pl zbliżą się choć trochę do jego pozycji?

Źródło: WP