WP uruchomiła telewizję internetową

Wirtualna Polska uruchomiła beta wersję telewizji nadawanej na żywo. Portal poważnie podchodzi do przedsięwzięcia - planuje zakup seriali TV, a własne produkcje nagrywać będzie w profesjonalnym studio, dowiedziało się IDG.

Telewizja składa się z czterech kanałów - News, Rozrywka, Biznes, Erotyka. Każdy z nich jest nadawany na żywo w postaci przekazu strumieniowego w formacie Windows Media. Wszystkie kanały mają ramówkę, poszczególne audycje nadawane są o określonych godzinach, nie można więc wybrać produkcji, którą w danej chwili chce się oglądać.

W kanale News można znaleźć autorskie wywiady ze znanymi osobami oraz przegląd prasy. Program uzupełniają sondy uliczne tzw. "HydePark". Rozrywka to przede wszystkim zapowiedzi filmów i gier. Z naszych informacji wynika, że już od stycznia na tym kanale będzie można oglądać seriale zakupione przez Wirtualną Polskę. Kanał Biznes powstaje we współpracy z obecną na rynku od września 2004 TV Biznes.

Jak dowiedziało się IDG telewizja WP powstaje przede wszystkim w Warszawie, właśnie tutaj wynajmowane jest studio telewizyjne oraz nagrywane są programy autorskie.

http://www.wptv.wp.pl

Aktualizacja: 04 stycznia 2007 14:59

Telewizja internetowa Wirtualnej Polski jest od dzisiaj dostępna w oficjalnej wersji, bez etykietki Beta. Najważniejszą nowością jest wprowadzenie Archiwum - widz może zadecydować, którą produkcję chce obejrzeć w danym momencie.

WP poinformowała o dostawcach treści do telewizji. Będą to:

- ATM Grupa - jedna z największych grup producenckich w Polsce, realizator popularnych cyklicznych programów telewizyjnych: "Świat według Kiepskich", "Fala Zbrodni", "Pierwsza miłość" czy filmów fabularnych takich jak: "Pitbull" oraz "Dlaczego nie!".

- Kamera - szwedzki dostawca treści informacyjnych i

i rozrywkowych bazujących na materiałach filmowych agencji Associated Press.

- Sodium Media - pomysłodawcy, producenci wykonawczy i reżyserzy programów telewizji internetowej Lemon TV.

- MNI - firma specjalizująca się w tworzeniu multimedialnych systemów komunikacji mobilnej i usług dodanych w technologii GSM i 3G, jeden z wiodących dostawców kontentu dla portali i telewizji

- Indie Labels - niezależne wytwornie płytowe m.in.: UMC, SP Records, Sonic Records, Polskie Radio, Hit'n'Hot

- EMI Music Poland

- Sony BMG

WP zapowiada kręcenie własnych programów - mają powstawać w studio zbudowanym specjalnie na potrzeby WPTV. Będą też otwierane kolejne kanały tematyczne.