WP.pl razem z Polsatem, czyli telewizja w internecie

Zamiast walki między starym a nowym medium doszło do porozumienia: telewizja w internecie, internet w telewizji to nowe przedsięwzięcie, które połączyło Wirtualną Polskę z Polsatem. Portal razem ze stacją telewizyjną będą wspólnie przygotowywać i publikować multimedialne informacje. A to oznacza, że pewnie jeszcze mocniej zaiskrzy między WP a Onetem.

W wyniku współpracy WP i Polsatu uruchomiony został serwis Wydarzenia.wp.pl. Przygotowywany jest zarówno przez dziennikarzy telewizyjnych jak i redakcję informacji Wp.pl. W tym dziale portal publikuje multimedialne treści, użytkownicy mogą na bieżąco oglądać najświeższe informacje i od razu je komentować na stronie. Co więcej, w portalu publikowane są też materiały, które zostały przygotowane przez ekipę Wiadomości Polsatu, ale nie były wyemitowane na antenie.

"Podpisanie tej umowy to początek procesu wzbogacania serwisów Wirtualnej Polski o treści multimedialne, w której to dziedzinie WP dzięki współpracy z Polsatem ma zamiar zostać liderem" - powiedział Tomasz Woźniak, dyrektor programowy WP.pl

Pomysłodawcą projektu jest WP.pl. Współpraca ma mieć charakter symbiozy: WP otrzymuje multimedialne treści, a Polsat sposób na dotarcie do kilku milionów internautów i promocję Wydarzeń. Oba podmioty będą prowadzić też wzmożone działania promocyjne.

"Zależy nam nie tylko na promocji "Wydarzeń", ale również na zwiększeniu świadomości marki" - zaznaczył Tomasz Lis, członek zarządu ds. programowych - "Chcemy pokazać, że Polsat to nowoczesna telewizja, która dociera do najbardziej aktywnych widzów i użytkowników internetu"

Alians WP.pl i Polsatu z pewnością umocni pozycję portalu. Bardzo prawdopodobne jest też to, że dojdzie do ostrzejszej konkurencji z Onetem, który ma za sobą telewizję TVN.