WBJ.pl: Dostęp będzie płatny

W styczniu archiwa kolejnego serwisu internetowego zostaną zamknięte i udostępniane jedynie po wcześniejszym uiszczeniu opłaty. Do niemałego już w Polsce zbioru płatnych serwisów trafi Warsaw Business Journal.

Coraz większa ilość witryn zamyka swoje archiwa. To pierwszy krok do wprowadzenia przez pisma i magazyny płatnych usług. Kolejnym jest odpłatne udostępnianie treści dodatkowych czy atrakcyjniejszych. ”Serwis WBJ.pl zamierza wprowadzić płatności od polowy stycznia 2004 roku - powiedział dla Internet Standard Marcin Musiolik, E-Business Development Manager w WBJ.pl - Płatne stanie się archiwum, znaczna część bieżącego serwisu informacyjnego oraz dostęp do publikacji Book of Lists Online.”

Na początku grudnia br. swoje archiwa zamknął magazyn PC World Online. Odpłatnie można korzystać z ogromnego zbioru informacji o sprzęcie oraz oprogramowaniu (testów, , porównań, porad).

Przypomnijmy, że w polskim Internecie płatny dostęp do treści wprowadził już m.in. portal Gazeta.pl, Wirtualna Polska oraz Interia. Za archiwum zapłacić trzeba również w Rzeczpospolitej Online.

Więcej o trendzie płatnych treści w artykule:

http://www.internetstandard.pl/artykuly/36053.html