Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

W Hiszpanii też mają cyberprzestępców

Hiszpańska policja aresztowała 37-letniego mieszkańca Madrytu, z zawodu programistę, podejrzanego o stworzenie trojana rozprzestrzeniającego się za pomocą sieci P2P. Zatrzymany mężczyzna zgromadził w ten sposób cenne informacje na temat komputerów zainfekowanych trojanem.

Trojan nie ma nazwy, jednak sposób jego działania przypomina Rbota-GR, robaka wykrytego w sierpniu ubiegłego roku. W chwili zatrzymania, przestępca był w posiadaniu dokumentów, które zdołał wykraść za pomocą napisanego przez siebie oprogramowania, w tym, haseł i numerów kont bankowych, zdjęć i nagrań. Te ostatnie zawierały często treści kompromitujące osoby pojawiające się na nich.

Przedstawiciele hiszpańskiej policji poinformowali, że aresztowanie jest efektem śledztwa wszczętego w lipcu 2004 r. po tym, jak mieszkaniec Alicante zgłosił organom ścigania niezwykłe zachowanie swojego komputera. Zainicjowano wtedy operację o kryptonimie Tic-Tac, opartą na współpracy policji z jedną z hiszpańskich firm produkujących oprogramowanie antywirusowe.

Aresztowanemu mężczyźnie grozi nawet do kilku lat więzienia.