Videostrada od 19 czerwca!

Telekomunikacja Polska ogłosiła, że od 19 czerwca klienci z Warszawy i okolic będą mogli zamówić nową usługę firmy - Videostradę. Co ciekawe, biuro prasowe dotychczas niemal nie udzielało informacji na temat nowej usługi, pojawiały się plotki, że Videostrada ruszy po wakacjach, pod koniec czerwca, w lipcu. Od dzisiaj wiadomo. Usługa startuje już w poniedziałek - na razie niestety tylko w Warszawie.

Videostrada to nowa usługa Telekomunikacji Polskiej. Pisaliśmy o niej już wielokrotnie, ostatnio w tekście: "Videostrada - megahit czy niewypał wszech czasów". Informowaliśmy wtedy, że usługa ruszy niebawem, nie sądziliśmy jednak, iż stanie się to tak szybko. Poniżej zamieszczamy oficjalny komunikat Telekomunikacji Polskiej.

Telekomunikacja Polska wprowadza videostradę tp

Od 19 czerwca klienci Telekomunikacji Polskiej z Warszawy i okolic będą mogli korzystać z nowej usługi videostrada tp. Umożliwia ona oglądanie kilkudziesięciu programów telewizyjnych w jakości DVD na ekranie telewizora, przy wykorzystaniu linii telefonicznej. Jest to pierwszy etap komercyjnego wdrożenia usługi.

Videostrada tp jest jedną z najbardziej innowacyjnych usług, które Telekomunikacja Polska oferuje swoim klientom. Oparta jest na nowym formacie kodowania MPEG4, który zapewnia odbiór programów TV w najwyższej jakości. TP jako pierwsza firma telekomunikacyjna w Europie Centralnej wykorzystuje format MPEG4 do kodowania programów telewizyjnych.

Aby skorzystać z videostrady tp wystarczy mieć telewizor, dekoder oraz livebox tp. Klienci mają dostęp do programów telewizyjnych w cyfrowej jakości - do wyboru pakiety kilkudziesięciu kanałów partnera biznesowego videostrady tp, czyli Cyfry+. W ofercie jest m.in. bogaty wybór relacji sportowych (np. CANAL+ Sport, CANAL+ Sport2, Eurosport, Eurosport2, Extreme Sports, ESPN Classic Sport), filmów (np. CANAL+, CANAL+ Film, HBO, HBO2, Cinemax, AXN, Ale kino!, Kino Polska), programów dziecięcych (ZigZap, MiniMini), kanałów muzycznych i rozrywkowych (np. MTV, MTV2, VH1, TraceTv, Mezzo, Club, TVN Turbo, TVN Style). Dodatkowo klient otrzyma 17 programów niezależnych od pakietów z oferty Cyfry+.

Oferta Cyfra+DSL dostępna w videostradzie tp jest taka sama jak dostępna drogą satelitarną, ale bez konieczności posiadania anteny satelitarnej. Do wyboru są pakiety telewizyjne: Startowy, Tematyczny, Komfortowy lub Prestiżowy, a także opcje dodatkowe, w tym Canal+ i HBO.

Ceny pakietów Cyfry+ dla klientów videostrady tp są identyczne jak w przypadku oferty satelitarnej. Przy jednoczesnym zakupie videostrady tp i wybranego pakietu Cyfry+DSL klient otrzymuje specjalną cenę - abonament miesięczny za videostradę tp przy umowie na 12 miesięcy wynosi:

9,57 zł brutto dla użytkowników neostrady tp mających już modem livebox tp

19,57 zł brutto dla użytkowników neostrady tp, którzy muszą zamienić dotychczasowy modem na livebox tp

Oferta videostrada tp z wybranym pakietem Cyfra+DSL jest dostępna także dla klientów nie posiadających neostrady tp. Abonament miesięczny za usługę videostrada tp wynosi wtedy 37,57 zł brutto i zawiera: dekoder oraz modem livebox tp.

W ofercie videostrady tp dostępne są także:

- elektroniczny przewodnik po programach

- podgląd dostępnych programów na ekranie telewizora (mozaika z miniaturami).

Zarówno videostradę tp jak i pakiet Cyfry+DSL można zamówić podpisując umowę w punkcie sprzedaży TP.

Przypomnijmy, że videostrada tp to usługa oparta jest na formacie kodowania MPEG4, zapewniająca odbiór programów TV. Umożliwia ona oglądanie programów telewizyjnych na ekranie telewizora, przy wykorzystaniu linii telefonicznej. Według TP klienci w tej chwili otrzymają dostęp do kanałów sportowych, filmowych, dziecięcych, muzycznych i rozrywkowych. Na razie nie słychać nic o zapowiadanych opcjach Video on Demand, Pay-Per-View czy

.

Ceny nie odbiegają od tego, o czym informowaliśmy już wcześniej. Jak wynika z oświadczenia TP SA, abonament wynosić będzie 9,57 zł brutto dla użytkowników neostrady tp mających już modem livebox tp i 19,57 zł brutto dla użytkowników neostrady tp, którzy muszą zamienić dotychczasowy modem na livebox tp. Dodatkowo, użytkownik będzie musiał wykupić pakiet programów Cyfra+.