Video release - nowa jakość w internetowych kampaniach PR?

Technologia wideo staje się coraz bardziej popularnym elementem komunikacji korporacyjnej i medialnej, a specjaliści PR chętnie wzbogacają tradycyjne tekstowe informacje prasowe o dodatkowy przekaz - tzw. video release.

Biura prasowe coraz powszechniej wykorzystują informacyjny i komunikacyjny potencjał technologii wideo w opracowywaniu swych komunikatów prasowych. Gazeta.pl, Ericsson, Netia, Grupa EuroRSCG - to przykłady firm, które zdecydowały się sięgnąć po ten rodzaj przekazu promocyjnego za pośrednictwem firmy netPR.pl, specjalizującej się w dostarczaniu narzędzi i usług internetowych wspomagających komunikację.

Informacja w postaci filmów wideo (video release) udostępniana jest przez zintegrowany ze stroną odtwarzacz wideo. Można podłączać ją pod komunikaty prasowe, udostępniać w formie videocastów oraz w galeriach klipów wideo, tworzonych w sekcjach dodatkowych materiałów dla mediów.

Jestem przekonany, że video release - wideo informacja jest formą przekazu informacyjnego, która będzie z każdym dniem coraz bardziej popularna w internecie. Faktem jest, że nie nastąpi to natychmiast ale z pewnością informacji wideo będzie coraz więcej w komunikacji korporacyjnej bo zainteresowanie specjalistów PR jest bardzo duże - mówi Marek Woźniak, prezes zarządu netPR.pl, firmy, która przygotowuje się do uruchomienia studia specjalizującego się w produkcji krótkich informacji wideo oraz prezentacji firmowych.

Media i blogerzy mogą osadzać pliki wideo w swoich serwisach dzięki możliwości udostępniania kodów lub pobierać i hostować je bezpośrednio ze swoich zasobów informatycznych. W przypadku dużych wydawców możliwa jest także dystrybucja materiałów wideo na poziomie baz danych bezpośrednio do ich systemów redakcyjnych.

Uruchomienie serwisu e-learningowego Zdajmy.pl było dobrym momentem na rozpoczęcie tego rodzaju działań PR. W informacji tekstowej przedstawiliśmy nowy produkt, który poszerza ofertę Agory o serwis e-learningowy. Natomiast w video release chcieliśmy zawrzeć to, na co nie ma zwykle miejsca w tradycyjnej informacji prasowej, która w internecie musi być zwięzła - o zaletach wykorzystania video release w komunikacji serwisu Zdajmy.pl mówi Magdalena Rówińska, PR Manager w Pionie Internet Agora SA. Wideo pozwoliło nam przedstawić ludzi, którzy tworzyli serwis, pokazać, że e-learning to nie jest nauka z komputerem, ale że po drugiej stronie monitora są specjaliści, którzy czuwają nad jakością serwisu i roztaczają opiekę merytoryczną - dodaje.

Źródło: http://dlaprasy.netpr.pl