Video DownloadHelper - na bezpłatnej wtyczce można zarobić

Video DownloadHelper to bezpłatne rozszerzenie do przeglądarki Firefox, które z repozytorium Mozilli pobrano już 85 milionów razy. Autor twierdzi, że przynosi duże zyski i już pracuje nad kolejnymi aplikacjami.

Video DownloadHelper - 85 mln pobrań dla Firefoksa. Od niedawna również w wersji dla IE.

Polecamy:

Zobacz też:

Pobierz:

Wtyczka pozwala pobierać na dysk klipy wideo w formacie Flash z YouTube i innych serwisów (np. DailyMotion, MySpace, iFilm).

To druga najchętniej pobierana aplikacja dla przeglądarki Firefox (tuż za Adblock Plus), która już wkrótce przekroczy magiczną granicę 100 mln pobrań.

Autor aplikacji Michel Gutierrez zarabia na niej ponad 500 000 dolarów rocznie, z marżą zysku sięgającą 72%. W rozmowie z serwisem "Business Insider", programista mówił, że najwięcej zyskuje na reklamach na stronie, dotacjach od użytkowników i sprzedaży programu do konwersji plików wideo, który dostarcza wraz z darmową wtyczką.

Zaraz, 500 tys. dolarów? To świetny wynik, biorąc pod uwagę, ile startupów nie może wyjść na plus, mimo biznesplanów i ambitnej pracy informatyków.

Obecnie, Gutierrez pracuje nad kolejnymi wtyczkami. Udostępnił już PokeHelper - ułatwiający grę w pokera online i SecretHelper do ukrywania, jakie filmy pobieramy. Kolejny ważny projekt to CouponsHelper, który ułatwi przeglądanie serwisów e-commerce pod kątem promocji i tańszych ofert.

Video DownloadHelper został stworzony przez ACLAP, jednoosobową firmę z Francji. Twórca aplikacji twierdzi, że to najchętniej pobierany francuski program w historii.