VeriSign dla bezpieczeństwa

VeriSign pomoże Microsoftowi utrzymać bezpieczeństwo na internetowej platformie .Net.

Dzisiejsza informacja obu firm na temat porozumienia nie zawiera szczegółów finansowych przedsięwzięcia.

Powodzenie platformy zależy przede wszystkim od przekonania użytkowników do przechowywania i przekazywania poufnych informacji, jak na przykład numeru karty kredytowej, poprzez system Microsoftu nazwany “paszportem”.

Na podstawie zawartej umowy, Passport otrzymać ma od VeriSign dodatkowe zabezpieczenia w postaci cyfrowych certyfikatów. Dodatkowe zabezpieczenie nie będzie obowiązkowe. W przypadku użytkownika posiadającego na swoim komputerze Windows-y, certyfikat będzie przechowywany w systemie. Dla pozostałych użytkowników .Net, VeriSign umieści je na odpowiednich stronach.

Według zapowiedzi Strattona Sclavosa, szefa VeriSign, dodatkowe zabezpieczenie nie będzie wymagało od użytkownika posiadania dodatkowego “paszportu”, nie będzie więc dla niego utrudnieniem.

Sanjaya Parthasaraty, wiceprezes Micorsoftu, stwierdził, że współpraca obu firm dotyczyć ma także innych przedsięwzięć związanych z bezpieczeństwem.

Microsoft informował wcześniej o planowanej współpracy w kwestii zabezpieczenia rozwiązań planowanych w .Net z MCAfee.com. Firma ta miała dostarczyć zabezpieczenia firewall dla “paszportów”.

<i>Źródło: Associated Press</i>