VectraNet przyspiesza

Od 1 maja firma Vectra zwiększa prędkość przesyłu danych w swoich usługach internetowych. Przedstawiciele Vectry tłumacza, że chcą w ten sposób zrekompensować klientom zwiększenie opłat za dostęp do Internetu, wynikające z wprowadzenia 22% podatku VAT.

Zwiększenie szybkości transferu nastąpi we wszystkich oferowanych przez Vectra wariantach usługi VectraNet - eV mini, eV dom, eV speed oraz eV dom. Dodatkowo, firma zamierza zaoferować swoim klientom dwukrotnie większe skrzynki pocztowe (o pojemności 200 MB). Wraz ze zmianami wprowadzony zostanie nowy cennik usług VectraNet, w którym uwzględnione zostaną zmiany wynikające z wprowadzenia podatku VAT na usługi internetowe. Co wiecej, w ofercie operatora pojawi się również nowy pakiet eV speed (który dotychczas obecny był tylko w należącej do Vectry sieci DAMI).

"Zmieniona oferta to wypadkowa dwóch czynników. Pierwszym z nich jest regularnie prowadzony proces unowocześniania usługi VECTRANET - czyli przede wszystkim poprawa warunków i możliwości technicznych przesyłu danych. Drugi istotny czynnik, który miał wpływ na zmianę oferty to wprowadzenie wyższej, 22-procentowej stawki VAT na usługi dostępu do Internetu od 1 marca. Choć przez dwa miesiące, czyli w marcu i w kwietniu VECTRA w całości brała na siebie ciężar płacenia większego podatku, wpływ decyzji Parlamentu na wysokość opłat ponoszonych przez abonentów był trudny do uniknięcia. Na szczęście ustawodawca zapewnił możliwość odliczenia tych wydatków od podatku" - tłumaczy Tomasz Żurański, prezes VECTRA SA.

Więcej informacji:

http://www.vectra.pl

Szczegółowe informacje o zasadach korzystania z "ulgi internetowej" można znaleźć w naszym tekście "Ulga internetowa - oszczędź 760 zł!".