Użytkownicy PTC testują w Warszawie telefonię trzeciej generacji

Od dzisiaj możliwe jest testowanie usług telefonii UMTS. Z szybkiej transmisji danych w sieci PTC (operator Ery) będzie korzystać ponad 1000 klientów. Testy przeprowadzane będą w Warszawie.

Prędkość transmisji w systemie UMTS osiąga 384 Kbit/s., tym samym korzystanie z internetu przez telefon komórkowy jest o wiele wygodniejsze od dotychczasowych rozwiązań. W przyszłości dzięki sieci UMTS możliwe ma być transmitowanie sygnału telewizyjnego, prowadzenie wideo konferencji oraz rozmów przez wideo-telefony.

Od dziś telefonię trzeciej generacji testuje ponad 1000 osób. Na początku z UMTS-u skorzystać będą mogły jedynie firmy i klienci biznesowi PTC.

"Uruchomienie w sieci Era telefonii trzeciej generacji ma przede wszystkim dużą wartość edukacyjną" - powiedział Bogusław Kułakowski, prezes zarządu PTC - "Jest to jednocześnie ogromny postęp w budowaniu społeczeństwa informacyjnego w Polsce. Dzięki temu znajdziemy się w gronie zaledwie ok. 20 państw świata, które uruchomiły UMTS. Polska Telefonia Cyfrowa konsekwentnie inwestuje wszystkie posiadane i zarobione zasoby finansowe w nowe usługi i technologie, nic więc dziwnego, że lider rynku pierwszy w Polsce uruchamia UMTS."