Uwierzytelnianie według grup wiekowych

RSA Security poinformowała o nawiązaniu współpracy z firmą i-Mature, której celem jest zastosowanie rozwiązań kryptograficznych RSA Security w architekturze zabezpieczeń opartej na technologii rozpoznawania grup wiekowych, opracowanej przez i-Mature.

Współpraca ma na celu opracowanie rozwiązania, które ma poprawić bezpieczeństwo dzieci korzystających z Internetu, umożliwiając serwisom dla dorosłych i dla dzieci ściślejsze ograniczanie dostępu do niewłaściwych treści. Przewiduje się także zbadanie możliwości zintegrowania tej technologii z innymi systemami uwierzytelniania.

Izraelska firma i-Mature opracowała technologię biometryczną Age-Group Recognition (AGR) Security System, opartą na wykorzystaniu właściwości fizjologicznych. Pozwala ona, za pomocą prostego testu biometrycznego (analizy układu kostnego), ustalić, czy użytkownik jest dzieckiem, czy osobą dorosłą, i na tej podstawie kontrolować dostęp do serwisów i treści internetowych.

AGR umożliwia wyeliminowanie obciążeń administracyjnych, a ponadto identyfikator nie może być wykorzystany przez osoby niepowołane, nawet jeśli zostanie utracony. Uwierzytelnianie to będzie odgrywało rolę pomocniczą w ramach systemu uwierzytelniania dwuskładnikowego RSA SecurID.

Weryfikacja przynależności do grup wiekowych odbywa w czasie rzeczywistym, i nie wymaga wcześniejszego instalowania bazy danych czy listy użytkowników. Wyniki testów biometrycznych nie są nigdzie zapisywane, co gwarantuje użytkownikom zachowanie poufności.

Współpraca mae obejmować wspólne badania oraz działania marketingowe.