Ursynów bez kabli - za darmo

Firma Atcom uruchomiła na czas wakacji bezpłatny dostęp do Internetu drogą radiową. Sieć WiFi powstała na warszawskim Ursynowie i obejmuje na razie region Kabat i Natolina. Po wakacjach zasięg sieci ma już pokrywać całą dzielnicę.

Mapa zasięgu sieci bezprzewodowej Atcom na warszawskim Ursynowie

Mapa zasięgu sieci bezprzewodowej Atcom na warszawskim Ursynowie

Jak powiedziała nam Dorota Margas, zajmująca się w Atcomie marketingiem i kontaktami z prasą, "zasięg usługi ma się stale zwiększać tak aby po wakacjach objąć wszystkie dzielnice Ursynowa".

"Jeśli zainteresowanie naszym projektem będzie spore, stały dostęp do Internetu moglibyśmy oferować docelowo za około 20-30 zł miesięcznie" powiedział prezes zarządu Atcom S.A., Adam Kaska. „W sieciach osiedlowych nielimitowany dostęp do Internetu, przez 24 godziny na dobę z własnym adresem IP, gwarantowanym pasmem oferujemy już za 43 zł miesięcznie dla prędkości 64kb/s , natomiast za 54 zł dla prędkości 128 kb/s.

Z dostępu do Internetu oferowanego przez naszą firmę będzie mógł skorzystać każdy, kto ma odpowiednią kartę lub inne kompatybilne urządzenie pracujące w najpopularniejszym obecnie standardzie 802.11b (transmisja danych z prędkością do 11 Mb/s). Osoby znajdujące się dalej od punktu dostępowego muszą ponadto posiadać dodatkowo antenę.”

Sprawdź swój zasięg

Osobom, które nie posiadają sprzętu do obsługi połączeń bezprzewodowych, Atcom oferuje zarówno karty jak i anteny. Ich ceny wahają się w granicach 100-300 zł.

Firma przymierza się także do uruchomienia wypożyczalni tego typu urządzeń. "Tam gdzie będziemy mieli wątpliwości co do zasięgu (np. na granicy naszej strefy), klient będzie mógł wypożyczyć urządzenie i sprawdzić, jak mu usługa działa. Po testach będzie mógł sprzęt bez problemu oddać. Niezależnie od tego, pomyślimy nad stałą dzierżawą tych urządzeń - teraz tez dzierżawimy modemy przy usłudze dostępu, jeśli klient nie chce ich kupować na stale. Wszystko będzie zależało od zainteresowania." powiedziała Dorota Margas.

Atkom chciałby zorganizować z Urządzem Gminy wspólną akcję promującą nową usługę. Nie wiadomo jednak czy taka inicjatywa się uda, jak wiadomo na Ursynowie działa dwóch głównych dostawców Internetu przez sieć telewizji kablowej – Aster i UPC (Chello), którzy z pewnością z pojawienia się darmowej konkurencji nie są zachwyceni.