UrbanChic.pl: z aparatem w mieście

Dziennikarki nowego serwisu UrbanChic.pl przemierzają ulice polskich miast w poszukiwaniu oryginalnych przykładów nowych trendów w modzie miejskiej. Właścicielem serwisu jest agencji interaktywnej Lama Media (właściciel studente.pl).

" - W naszym serwisie chcemy pokazać, że można być modnym na wiele sposobów, przy czym żaden z nich nie jest tym jedynym i najlepszym" - przekonuje Sonia Mielnikiewicz, dziennikarka UrbanChic.pl - Zależało nam, aby stworzyć w sieci miejsce, gdzie będziemy prezentować najnowsze trendy w streetfashion i pobudzać internautów do dyskusji.

Dziennikarki UrbanChic.pl przemierzają ulice polskich miast w poszukiwaniu oryginalnych przykładów nowych trendów w modzie. Zaczęło się we Wrocławiu, jednak redakcja cały czas powiększa się o współpracowników z innych miast. Na jakie osoby zwracają uwagę? Sonia Mielnikiewicz: - Bohaterem odcinka może stać się każdy, kto ma swój indywidualny styl, czasem przesądza o tym jakiś oryginalny detal, innym razem ciekawe zestawienie kolorów itd. “Urban Chiców", jak nazywamy osoby, których zdjęcia prezentujemy w serwisie, poszukujemy na głównych ulicach polskich miast, w galeriach handlowych oraz na różnego rodzaju imprezach, często tych związanych z modą. Na przykład ostatnio był to łódzki Fashion Week."

UrbanChic.pl: z aparatem w mieście

Serwis UrbanChic.pl jest spadkobiercą cyklu o modzie ulicznej publikowanego na portalu studenckim studente.pl (wcześniej e-lama.pl). Oba serwisy należą do agencji interaktywnej Lama Media.

Obecnie na UrbanChic.pl internauci mogą znaleźć prawie 130 sylwetek osób wypatrzonych przez dziennikarki serwisu. Od niedawna każda portretowana osoba otrzymuje znak rozpoznawczy UrbanChic.pl - oryginalną przypinkę. W najbliższym czasie serwis ma zostać wzbogacony o treści video.

Trochę inny model działalności przyjął uruchomiony w kwietniu br. przez WP.pl serwis Streetmoda.pl. Internauci sami zamieszczają w serwisie zdjęcia własnych, ich zdaniem wyjątkowych, niepowtarzalnych kreacji oraz komentują styl innych użytkowników. Zadaniem twórców witryny jest skupienie wokół serwisu społeczności - wielbicieli mody.