Umowa za 7,8 mln zł na Mikołaja

6 grudnia br. Interia.pl otrzymała od Telekomunikacji Polskiej podpisaną umowę o wartości ok. 7,8 miliona złotych, na mocy której będzie korzystać z usługi dostępu do Internetu w technologii ATM. Tymczasem France Telekom w ogłoszonym programie naprawczym zapewnia, że nie wyzbędzie się kluczowych aktywów, do których zalicza polskiego operatora.

Obecna pięcioletnia umowa zastępuje poprzednie porozumienie na dostęp krakowskiego portalu do internetowej sieci POLPAK-T. Podana wartość umowy jest szacunkiem dokonanym przez zarząd Interii – ustalenia porozumienia przewidują, że Interia będzie płacić wedle wykorzystanego pasma i rynku kształtującego cenę transmisji danych.

Tymczasem France Telecom przedstawił program naprawczy, przygotowany przez nowego prezesa Thierry’ego Brettona. FT nie będzie wyprzedawać kluczowych aktywów – do których zaliczona została TP S.A. Z emisji akcji telekom chce pozyskać 15 mld EUR, FT zostanie ponadto dofinansowany kwotą 9 mld EUR przez francuski rząd – większościowego właściciela. Zadłużenie operatora sięga 70 mld EUR.