Udany III kwartał Google

Google Inc. ogłosiło swoje wyniki finansowe za III kwartał b.r. Przychód za lipiec-wrzesień wyniósł 4,23 mld USD czyli o 57% więcej niż w analogicznym czasie w ubiegłym roku.

- Nasze wysiłki, by zaoferować więcej produktów i usług na międzynarodowych rynkach, jak również rozwijanie naszej bazy technologicznej, przyczyniło się do dalszego wzrostu przychodów oraz do pozyskania nowych użytkowników- uważa Eric Schmidt, CEO .

Dochody netto za III kwartał wyniosły 1,07 mld USD- w ubiegłym roku było to 733 mln USD. Natomiast zysk operacyjny firmy wyniósł 1,24 mld USD.

Według przedstawicieli Google to właśnie dzięki ekspansji Google na zagraniczne rynki w ostatnich miesiącach, firma zanotowała kolejne wzrosty. Dochody na rynkach poza granicami Stanów Zjednoczonych osiągnęły wartość 2,03 mld USD, co stanowi już 48% całego przychodu Google.

Larry Page, współzałożyciel Google, poinformował podczas telefonicznej konferencji, że liczy na dalszy wzrost dochodów firmy dzięki rozwojowi usług mobilnych, m.in. map, YouTube i samej wyszukiwarki, czyli mobilnych wersji najpopularniejszych produktów Google. - Są dowody, że stajemy się liderem wśród dostawców mobilnych aplikacji, przynajmniej w niektórych segmentach- dodaje Schimdt.